w

10 pomysłów na stworzenie luksusowego podwórka

10 pomysłów na stworzenie luksusowego podwórka
10 pomysłów na stworzenie luksusowego podwórka

Pomysł na luksusowe podwórko. Czy chciałbyś, aby ogród w stylu kurortu był miejscem organizacji imprez, a może po prostu relaksu przy ulubionym winie i książce? Jeśli tak, zebraliśmy 25 kreatywnych sugestii, które możesz wykorzystać do zaprojektowania własnej oazy na podwórku w stylu luksusowego kurortu.

Parasole zewnętrzne

Spis Treści

Na każdym domowym tarasie można uzyskać idealną atmosferę luksusowego kurortu, używając parasoli zewnętrznych. Czasami wszystko, czego potrzeba, aby zmienić swoje podwórko, to tylko to. Możesz łatwo stworzyć zacienioną część wypoczynkową i wypoczynkową, instalując duży parasol zewnętrzny.

Ponadgabarytowe rośliny doniczkowe

Twoje podwórko może z łatwością uzyskać upragniony obraz w stylu kurortu, dodając ogromne, ponadwymiarowe rośliny doniczkowe. W zależności od kolorów Twojej przestrzeni na zewnątrz, wybór odpowiednich doniczek może podkreślić projekt Twojego ogrodu i dodać bujnej roślinności, aby uzyskać bogaty, elegancki wygląd.

Nowoczesne palenisko zewnętrzne

Pomysł na luksusowe podwórko

Twoje podwórko będzie wyglądać jak luksusowy kurort, gdy zainstalujesz nowoczesne palenisko na świeżym powietrzu, a także będzie idealnym miejscem na relaks przy kominku i podziwianie gwiazd. Przy basenie lub w sercu jadalni można zainstalować zewnętrzne palenisko.

Skoś swój trawnik

Prosta konserwacja, taka jak koszenie trawnika, przycinanie krzewów i usuwanie liści na podwórku, to bezpłatne i proste podejście do poprawy atrakcyjności krawężnika. Pożądaną estetykę można osiągnąć za pomocą niewielkiej ilości smaru łokciowego.

Przenieś kosze na śmieci i inne przedmioty znajdujące się na zewnątrz poza zasięgiem wzroku, ponieważ to małe rzeczy nieumyślnie rujnują Twoją własność. Wyczyść je, aby stworzyć puste płótno do wypoczynku na świeżym powietrzu, ponieważ nawet nadmierna liczba ozdób trawnika umniejszy to.

Wybierz styl wystroju

…i nie wahaj się! Chociaż nie ma wątpliwości, że świat zakocha się w Twoim nowoczesnym, boho, industrialnym, toskańskim szyku, zbyt wiele konkurujących ze sobą stylów może być przytłaczające. Oko może się odprężyć i podziwiać ogólne piękno sceny, gdy ustalona zostanie ujednolicona koncepcja wystroju i schemat kolorów.

Zdecyduj się na to, jeśli chcesz przyjąć bardziej eklektyczny wygląd, ale pomyśl o dekorowaniu za pomocą tylko kilku kolorów i materiałów.

Współrzędne Meble

Podobnie jak w przypadku trzymania się jednego motywu, skoordynowany zestaw zapewnia jednolity i spójny wygląd. Elementy nie muszą mieć tego samego rozmiaru ani kształtu, ale wszystkie powinny do siebie pasować.
Metalowe krzesła mogą pasować do drewnianego stołu, ale wszystkie krzesła powinny mieć wspólną cechę, jak rattanowe krzesła i taborety. (Zauważ, że pomimo różnic w kawałkach, wszystkie są wykonane z tego samego rodzaju drewna.)

Zobacz również: 10 Najdroższych nieruchomości na świecie

Pomysł – Twórz odrębne obszary

Każda aktywność ma wyznaczone miejsce na luksusowym patio. Tu jemy, tu gramy w bocce i tu sączymy wytrawne martini wylegując się przy basenie typu infinity.

Nawet jeśli nie masz tych udogodnień, nadal możesz sprawić, że Twoja okolica będzie wyglądać ekskluzywnie, ustawiając meble w grupach, w których przeznaczenie jest oczywiste. Stwórz wystarczającą odległość między strefami gastronomicznymi i rozrywkowymi, aby zapewnić płynny przepływ ruchu. Zakotwicz te obszary za pomocą dywanów lub elementów krajobrazu, takich jak kamienie lub kwiaty.

Dodaj oświetlenie

Jeśli chodzi o oświetlenie, bądź kreatywny. Proste elementy sprawią, że Twoje patio lub przestrzeń na zewnątrz będą się wyróżniać, pomimo faktu, że oświetlenie łańcuchowe w kształcie kuli wygląda wykwintnie i odświętnie nad stołem jadalnym na świeżym powietrzu.

Oświetlenie LED otaczające stopnie schodów czy krawędzie małej architektury zwraca uwagę na te elementy i poprawia bezpieczeństwo. Ogród, nad którym tak ciężko pracowałeś, ma wypielęgnowany wygląd dzięki reflektorom na drzewach i krzewach (patrz wskazówka pierwsza).

Zrób wielkie wejście

Twoje wejście na patio służy jako drzwi wejściowe do bogatej przystani, więc powinno być odpowiednie. Aby obramować wejście i nadać ton pozostałej części podwórka, pomyśl o umieszczeniu roślin lub małej winiety.

Klamki do drzwi, listwy progowe, kinkiety ścienne i wentylatory zewnętrzne należy wymienić, jeśli są przestarzałe. Nawet pomalowanie wejścia na ten sam kolor, co taras, zwiąże pomieszczenie i nada mu indywidualny wygląd.

Dodaj wystrój

Potraktuj swoje patio jako przedłużenie przestrzeni wewnętrznej, aby uzyskać prosty pomysł na dekorację. Dywaniki, wygodne krzesła, stoliki kawowe i poduszki poprawiają wygląd, jednocześnie zwiększając komfort salonu lub jadalni na zewnątrz.

Kontynuuj po tym! Aby Twój pokój był miejscem, które lubisz, możesz dodać narzuty, podstawki, świece, pufy, a nawet lampy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Napisane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Radwańska nie ma złudzeń. Zbliża się trudny czas Świąt

  Radwańska nie ma złudzeń. Nadchodzi trudny czas dla Świątek

  Jak zapewnic dziecku bezpieczenstwo w samochodzie — Troomi Wireless

  8 Porad jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w aucie