w

Kawa na czczo? Koniecznie przeczytaj

kawa

Kawa na czczo? Co jakiś czas można usłyszeć przestrogę, że picie kawy na czczo może powodować problemy żołądkowe. Refluks, niestrawność czy nudności to tylko niektóre z nieprzyjemnych objawów, przed którymi przestrzega się kawoszy spożywających swój ulubiony napój przed śniadaniem. Eksperci z serwisu „Healthline” postanowili jednak sprawdzić, czy istnieją na tę teorię dowody naukowe.

Kawa na czczo a Kortyzol

Kawa na czczo a Kortyzol

Kolejnym argumentem osób, które odradzają picia kawy na czczo, jest to, że może ona podnieść poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu. Jest on produkowany przez nadnercza i pomaga regulować metabolizm, ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi. Jego przewlekle zbyt wysoki poziom może wywołać problemy zdrowotne, m.in. utratę masy kości, wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę typu 2 i choroby serca. Poziom kortyzolu w naturalny sposób osiąga szczyt po przebudzeniu, spada w ciągu dnia i ponownie osiąga szczyt podczas wczesnych faz snu. Kawa stymuluje produkcję kortyzolu, zatem niektórzy twierdzą, że picie jej z samego rana, kiedy poziom kortyzolu jest już wysoki, może być niebezpieczne.

Zobacz również: Jak Zrobić Dobre Pierwsze Wrażenie: 10 Kroków

Co mówią eksperci?

Eksperci z portalu „Healthline” podają jednak, że „produkcja kortyzolu w odpowiedzi na kawę wydaje się znacznie niższa wśród osób, które piją ją regularnie, a niektóre badania w ogóle nie wykazują wzrostu kortyzolu. Dodatkowo istnieje niewiele dowodów sugerujących, że picie kawy na pełny żołądek zmniejsza tę reakcję”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Dodane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  5 sprawdzonych sposobow na wydluzenie zycia Naukowcy z Egiptu

  5 sprawdzonych sposobów na wydłużenie życia

  candles c6e0f34e c88b 4562 b1aa 95b31f233f78

  Świeczki do domu – Uwień swój wystrój pięknem!