w

Klub piłkarski dla dzieci Zabrze – przygoda, którą dziecko może zacząć dziś

20230428095127 download

Szkółka piłkarska, akademia futbolu, zajęcia piłkarskie to aktywności, o których zaczynają myśleć rodzice 6-7-latków. W piłkę nożną można jednak „grać” już nieco wcześniej, realizując przy tym kilka innych celów. 

Klub piłkarski dla dzieci Zabrze — kiedy można zacząć?

Spis Treści

Marzysz o tym, że kiedyś zobaczysz Górnik Zabrze, w którym gra twoje dziecko? A może po prostu chcesz mu dać szansę na ciekawą aktywność ruchową o charakterze ogólnorozwojowym? Treningi piłkarskie dla dzieci to święty pomysł. O dołączeniu do takiej drużyny możesz pomyśleć stosunkowo szybko. Wbrew pozorom szkółki piłkarskie nie rozpoczynają pracy dopiero z uczniami w wieku 6 czy 7 lat.

 • Sprawdzone szkółki, w których pracują doświadczeni trenerzy, proponują zajęcia nawet dla 2-3 latków. Taką przygodę można zacząć bez presji, bez budowania oczekiwań, z myślą o dobrej zabawie i rozwoju dziecka. Oczywiście 2-latek nie będzie uczył się dryblingu, natomiast zabawa na piłkarskim „boisku” może posłużyć do treningu koordynacji ruchowej, a jednocześnie pozwolić na prowadzenie ćwiczeń korekcyjnych. To także doskonały sposób, aby zaszczepić dziecku miłość do sportu i samej piłki nożnej.
 • Nieco starsze dzieci, w wieku 4-5 lat mogą już trenować konkretne umiejętności związane z piłką nożną. Tutaj pojawia się trening sportowy, nauka konkretnych umiejętności i przygotowanie do bardziej zaawansowanej pracy.
 • Uczniowie w wieku 6-7 lat mogą powoli wkraczać zaś w świat coraz większego zaawansowania kolejnych umiejętności, podejmować ze sobą rywalizacją, a przy okazji uczyć się także bardzo istotnej w takim sporcie pracy zespołowej.

Młodzieżowa szkółka piłki nożnej — czy można zacząć wcześniej?

Klub piłkarski dla dzieci Zabrze może się okazać bezcennym wstępem przygotowującym do coraz bardziej profesjonalnego treningu sportowego, jaki ma miejsce w młodzieżowych szkółkach piłki nożnej. Im wcześniej dziecko zacznie swoją przygodę z piłką, tym większa szansa, że szybko pozbędzie się (albo nawet nie zdąży nabyć) obaw przed wyjściem na boisko, wystawieniem się na ocenę itd. Klub dla dzieci w wieku 2-5 lat pozwala skutecznie oswoić tę sytuację, bawić się nią. Nauka sportu przez zabawę sprawia, że tutaj przyjemność i zaangażowanie są na pierwszym miejscu, a nie ciągle towarzysząca myśli o konieczności poddawania się ocenie.

Nie tylko sport

W szkółkach piłkarskich dla maluchów istotne jest nakierowanie na zabawę ruchową, ćwiczenie koordynacji poprzez sport. Podstawowe umiejętności piłkarskie są nabywane w ramach przemyślanego programu, który dziecko postrzega jednak przede wszystkim jako dobrą zabawę. Takie piłkarskie treningi niektóre szkółki łączą także z nauką angielskiego. To bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ badania neurodydaktyczne pokazują, że ruch wspomaga naukę, nie tylko języków obcych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Jakub Pasturczak

  Napisane przez Jakub Pasturczak

  20230428092839 download

  Sukienki na wesele dla dziewczynki – dlaczego warto postawić na ręcznie szyte ubranka

  karaoke

  Karaoke na domówce!