w ,

Czy piercing boli?

20230524014406 download

Piercing pozwala na ozdabianie ciała różnego rodzaju kolczykami. Przed zrobieniem konkretnego przekłucia, wiele osób zastanawia się, czy robienie kolczyka będzie boleć. Warto mieć na uwadze, że odczucia związane z bólem są kwestią mocno indywidualną. Istnieją jednak przekłucia, które uchodzą za mniej lub bardziej bolesne. Dowiedz się, czego możesz się spodziewać robiąc poszczególne kolczyki!

Czy przebicie ucha boli? Oto najpopularniejsze przekłucia ucha!

Spis Treści

Najpopularniejszym miejscem, w którym ludzie decydują się na robienie kolczyków, jest bez wątpienia ucho. Naturalnym jest więc zastanawianie się, czy przebijanie uszu boli. Dużo zależy od dokładnego miejsca, w którym chcesz mieć kolczyk. Można zastanowić się, gdzie najbardziej boli kolczyk w uchu, a gdzie najmniej. Najmniej bolesnym przekłuciem ucha będzie z całą pewnością przekłucie lobe, czyli przekłucie płatka ucha. Jeżeli nie chcesz robić kolczyka w standardowym miejscu płatka, możesz się zdecydować na upper lobe piercing – kolczyk wykonany w górnej części płatka ucha.

Przekłucia wykonywane w chrząstce, są nieco bardziej bolesne i goją się około pół roku. Czy helix boli? Zazwyczaj tak, ale nie jest to bardzo silny ból, a dodatkowo, trwa on dosłownie kilka sekund. Ból ucha po przekłuciu chrząstki raczej nie będzie się utrzymywał, o ile będziesz prawidłowo pielęgnować kolczyk. Skoro już wiesz, jak wygląda kwestia bólu w przypadku helixa, możesz się zastanawiać, czy industrial boli. Industrial, popularnie nazywany sztangą, to tak naprawdę dwa przekłucia w chrząstce, połączone kolczykiem w postaci dłuższego pręta. Kwestia bólu jest więc podobna, z tą różnicą, że ze względu na większe obciążenie dla organizmu, ucho może nieco bardziej spuchnąć, przez co delikatny dyskomfort może się utrzymać przez kilka godzin.

Tutaj możesz znaleźć wysokiej jakości biżuterię, do różnego rodzaju przekłuć ucha – https://centrumpiercingu.pl/product-category/kolczyki/czesci-ciala/ucho/.

Czy przekłucie uszu boli – mniej popularne kolczyki

Poza typowymi przekłuciami chrząstki oraz płatka ucha, istnieją również mniej popularne przekłucia, takie jak np. tragus, daith, czy też conch. Conch piercing, a ból – zabieg nie jest uważany za szczególnie bolesny. Większość osób twierdzi, że odczucia są podobne jak w przypadku helixa, ponieważ przekłucie wnętrza małżowiny usznej przypomina przebicie chrząstki. Kolczyk daith czy boli? Daith to przekłucie odnogi obrąbka ucha, które uznawane jest za bardziej bolesne, niż w przypadku helixa, ponieważ chrząstka, którą się przebija, jest nieco grubsza. Kończąc temat przekłuć uszu, odpowiedzmy na pytanie czy tragus boliTragus również jest przekłuciem umieszczonym w chrząstce, które nie jest zaliczane do bolesnych. Po wygojeniu kolczyków, możesz zmienić biżuterię – zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty i wybrania kolczyków pasujących do twojego stylu!

Inne popularne części ciała – język, nos, sutki

Zastanawiasz się, czy przekłucie nosa boli, bo marzysz o septum lub nostrilu? A może Septum? Spetum to przekłucie przegrody nosowej, które zaliczane jest do bolesnych zabiegów, ponieważ jest to mocno unerwiony obszar. Czy może nostril? Nostril to przekłucie płatka nosa, uznawane za najmniej bolesne przekłucie nosa, które można wykonać. Większość osób twierdzi, że zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Kolczyk w języku?

Kolejnym popularnym miejscem na założenie kolczyka, jest język. Okazuje się, że jest to jedno z najmniej bolesnych przekłuć! Należy jednak mieć na uwadze, że ból może się pojawić po kilku godzinach lub nawet następnego dnia, a dodatkowo, język może dość mocno puchnąć.

Na koniec odpowiemy na wątpliwości dotyczące tego, czy kolczyk w sutku lub pępku boli . Sutki są bardzo unerwione, dlatego robienie w nich kolczyków jest uznawane za bardzo bolesne. Jeśli natomiast chodzi o przekłuwanie pępka, to jest ono uznawane za niemalże bezbolesne.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Jakub Pasturczak

  Napisane przez Jakub Pasturczak

  white apple macbook coffee preview

  Jaki wybrać laptop dla kobiety?

  alternatywa saloniecia okna folia na okno

  Elektryczna folia okienna jako alternatywa dla tradycyjnych firan.