w

Elektryczna folia okienna jako alternatywa dla tradycyjnych firan.

alternatywa saloniecia okna folia na okno

Inteligentne szkło to szkło, którego właściwości przepuszczania światła zmieniają się pod wpływem naprężenia. Zazwyczaj folia zmienia się z przezroczystej na nieprzezroczystą, od blokowania niektórych (lub wszystkich) długości fal światła do przepuszczania go. Po zainstalowaniu w budynkach inteligentne szkło wytwarza adaptacyjną farbę ścienną, potencjalnie oszczędzając koszty ogrzewania, klimatyzacji i oświetlenia oraz unikając kosztów instalacji i żaluzji lub żaluzji i zasłon. To właśnie robią folie do okien elektrycznych.

Przezroczystością folii można sterować w tradycyjny sposób – za pomocą pilota, ale także zdalnie za pomocą smartfona lub tabletu, dzięki aplikacji, kompatybilnej z systemami iOS i Android. Oprócz sterowania ściemnianiem folii, dodatkową funkcją jest możliwość zaprogramowania tzw. timerów i harmonogramowania scen, które uruchamiają się automatycznie o określonych porach” – komentuje Tomasz Mazur LuminoSmart.pl.

Zalety ciekłokrystalicznej folii okiennej nad zasłonami, takie jak efektywność energetyczna, prywatność i estetyka.

Spis Treści

folia okienna

Inteligentne folie okienne składają się z rozproszonych ciekłych kryształów między dwiema warstwami folii PET. Taka struktura pozwala na szybkie zmiany funkcji szkła. Kryształ reaguje na zastosowany ładunek. Jego działanie polega na zasilaniu ciekłego kryształu napięciem z zasilacza poprzez podłączenie go do zasilacza. Pod jego wpływem kryształy układają się regularnie, dzięki czemu szklana powłoka jest przezroczysta. Jednak po odcięciu napięcia zasilającego, czyli odłączeniu zasilania, kryształy układają się w nieregularny wzór, co powoduje matowienie szkła. Cały system jest bardzo łatwy w użyciu. Jednocześnie jego prosta budowa sprawia, że ​​grupa membran ciekłokrystalicznych charakteryzuje się wyjątkowo niską awaryjnością. Więcej możesz zobaczyć na https://luminosmart.pl

Folie okienne z kilkoma zastosowanymi ulepszeniami zapewnią nam poprawę wyglądu i parametrów szyby okiennej. Z zewnątrz folia posiada powłokę zapobiegającą zarysowaniom, natomiast z drugiej strony znajduje się klej służący do mocowania folii do szkła.

Jak działa ciekłokrystaliczna folia okienna i proces jej instalacji.

Inteligentna folia na okno składa się z rozproszonych, ciekłych kryształków, które są położone pomiędzy dwoma warstwami folii PET. Taka budowa pozwala na szybką zmianę funkcji szyby. Kryształy reagują na przyłożony ładunek elektryczny. Jej działanie opiera się na dostarczeniu właśnie ciekłym kryształkom napięcia z zasilacza, poprzez podłączenie jej do prądu. Pod jego wpływem kryształki układają się w sposób regularny, co sprawia, że powłoka szyby jest przezroczysta. Natomiast w przypadku odcięcia napięcia zasilacza, czyli odłączenia go z prądu kryształki układają się w sposób nieregularny, co sprawia, że szyba staje się matowa. Cały system jest bardzo łatwy w użyciu. Również jego prosta budowa sprawia, że zestaw folii ciekłokrystalicznej cechuje się bardzo małą awaryjnością.

Folie okienne w których zastosowano szereg ulepszeń zapewnią nam poprawę wyglądu oraz wydajności szyb okiennych. Od strony zewnętrznej folia posiada powłokę, która zapobiega zarysowaniom, zaś z drugiej strony znajduje się na niej klej, który stosowany jest do połączenia folii z szybą.

Inteligentne szkło okienne: zaawansowane technologicznie rozwiązanie do projektowania okien.

Inteligentne szkło to przeszklenie, którego właściwości transmisji światła ulegają zmianie po uzyskaniu napięcia. Ogólnie rzecz biorąc, Folia elektryczna zmienia się z przezroczystego na nieprzezroczyste, zmieniając się z blokowania niektórych (lub wszystkich) długości fal światła na przepuszczanie światła. Po zamontowaniu w budynkach, inteligentne szkło tworzy adaptacyjne powłoki ścian, z możliwością zaoszczędzenia kosztów ogrzewania, klimatyzacji i oświetlenia oraz uniknięcia kosztów instalacji i rolet lub żaluzji i zasłon. Dokładnie takie działanie ma folia elektryczna na okno.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Napisane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  20230524014406 download

  Czy piercing boli?

  incepcion 1

  Incepcja – świat snów