w

Dzieci na weselu. 3 porady, jak zadbać o najmłodszych gości

jak zadbac o dzieci na weselu

Obecność dzieci na weselu to zagwozdka wielu młodych par. Zdania na ten temat są różne. Skrajne za i przeciw mają solidne argumenty. Z jednej strony uważa się, że wesele to przecież impreza, w której powinni brać udział tylko dorośli, Z drugiej strony to impreza rodzinna, na której nie powinno zabraknąć ważnych dla młodej pary osób z rodziny, czy z grona przyjaciół – również dzieci. W przypadku, kiedy młoda para zdecyduje się na udział najmłodszych, mamy trzy porady, w jaki sposób zadbać o najmłodszych gości.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas dobierania weselnych atrakcji dla dzieci?

Spis Treści

Jeśli Młoda Para zdecyduje się na zaproszenie gości wraz z ich dziećmi, co należy jasno określić w zaproszeniu, powinna dobrze zastanowić się nad zaplanowaniem atrakcji dla najmłodszych gości. Planując atrakcje dla dzieci, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które z pewnością będą mieć wpływ na wybór możliwych atrakcji.

Pierwszym istotnym czynnikiem jest budżet, który podyktuje możliwości związane z zaplanowaniem atrakcji. W przypadku, jeśli chcemy ograniczyć koszty, powinniśmy już podczas wyboru sali zwrócić uwagę na to, czy oferta wynajmu oferuje kącik dla najmłodszych, plac zabaw, czy inne miejsce przeznaczone do dziecięcych zabaw. Można również przemyśleć udział dzieci w zabawach, które przeprowadzi wodzirej wynajęty na wesele. Przewidując w planie wesela zabawy dla dzieci, będzie to również dobry sposób na zapewnienie im rozrywki.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest ilość zaproszonych dzieci oraz ich wiek. Jeśli wiemy, że na nasze wesele zaprosimy sporą gromadkę dzieci, to dobrym pomysłem może być zatrudnienie profesjonalnego animatora, który z pewnością poradzi sobie z zapewnieniem specjalnych atrakcji dla naszych najmłodszych gości. Do tego wiek nie będzie stanowił dla niego problemu i z pewnością zagwarantuje zabawę dla dzieci w różnym wieku.

Pora roku również odgrywa istotną rolę w planowaniu atrakcji. W przypadku organizacji wesela w porze letniej warto zastanowić się nad atrakcjami na świeżym powietrzu. Przewaga tego rozwiązania jest taka, że dzieci uwielbiają spędzać czas, ganiając za bańkami mydlanymi. Dobrym pomysłem może być również napełnianie balonów z helem i puszczanie ich w powietrze. W przypadku sezonu zimowego warto pamiętać o tym, że wszystkie atrakcje muszą być ograniczone do warunków panujących na sali.

Profesjonalni animatorzy

Decydując się na wynajęcie profesjonalnego animatora dla dzieci, możemy się spodziewać, że taka osoba zajmie się naszymi najmłodszymi gośćmi na około 3 do 5 godzin. Oferty takich atrakcji są rozmaite. Z reguły rodzice nie muszą martwić się o to, co ich dzieci robią w danym czasie, gdyż animator określa plan zabaw dla dzieci z góry. Rodzice mają informację na temat tego, gdzie i w jakich godzinach odbędą się specjalne zabawy dla dzieci. Często animator organizuje specjalny kącik dla dzieci, w którym odbywają się wszystkie atrakcje. W ofercie pojawiają się najczęściej różnego rodzaju zajęcia plastyczne, mini zajęcia taneczne, malowanie buziek, czy wspomniane wcześniej bańki mydlane, które są dostępne dla wesel organizowanych w sezonie letnim.

Kącik dla najmłodszych gości weselnych

Zorganizowanie kącika dla najmłodszych gości z pewnością będzie bardziej budżetową opcją, ale nie oznacza to, że musi być gorsza, a dzieci będą bawić się o wiele gorzej. Dostępność kącika dla dzieci w ofercie wynajmowanej sali jest ważne, jednak nie musimy ograniczać się do oferty sali – możemy postarać się o dodatkową aranżację tego miejsca i pokusić się o dodatkowe atrakcje poza dostępnymi zabawkami w kąciku. Poniżej prezentujemy kilka propozycji.

Kolorowanki

Możecie przygotować gotowe wydruki z kolorowankami dla dzieci, które znajdą się w kąciku zabaw. Jeśli macie na to czas i ochotę, możecie dowiedzieć się, jakie są ulubione postaci, czy bohaterowie zaproszonych dzieci i dobrać odpowiednie kolorowanki, które z pewnością wywołają w dzieciach dodatkową euforię. Na takim stanowisku nie powinno zabraknąć kolorowych kredek, pisaków, czy farbek. Dodatkową atrakcją mogą być farby fluorescencyjne, które świecą w ciemności.

Gry planszowe

W przypadku, kiedy zapraszamy na wesele starsze dzieci, warto zadbać o atrakcje również dla nich. Kolorowanki mogą okazać się dla nich za mało angażujące i będą szukać bardziej wymagających zajęć. Takim z pewnością będą gry planszowe, które pochłoną je na dłuższą chwilę. Podczas wyboru gier powinniśmy zwrócić szczególną uwagę za przedział wiekowy, który znajduje się na każdym opakowaniu gry.

Puzzle

To atrakcja również dla starszych dzieci, głównie z tego powodu, że podczas układania puzzli dzieci będą mieć styczność z małymi elementami. Jednak decydując się na taką atrakcję dla dzieci, można pokusić się o wybór specjalnego wzoru, który będą układać. Może to być Wasze wspólne zdjęcie, które po ułożeniu może posłużyć jako zagadka dla reszty gości (np. mogą zgadywać z jakiego czasu, miejsca pochodzi to zdjęcie). Taka dodatkowa atrakcja może być motywatorem do wspólnego układania puzzli przez dzieci.

9k=Artykuł powstał w ramach współpracy z Twój Dzień – firmą zajmującą się organizacją wesel, przyjęć ślubnych, imprez okolicznościowych.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Napisane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  pralka whirlpool czy indesit

  Indesit czy Whirlpool – którą pralkę wybrać?

  Wynajem wózków widłowych