w

Kolczyki z diamentami – na wyjątkowe okazje i na co dzień!

pexels cottonbro 6966113

Kamienie szlachetne, jakimi są diamenty, oraz biżuteria w postaci kolczyków to niezwykle estetyczne, zachwycające połączenie. Zwłaszcza wtedy, gdy kolczyki wykonane są ze złota. Piękno, blask, czar – wielkie słowa, które prędzej kojarzą się z wytwornymi balami czy galami niż z czymś codziennym, a przecież kolczyki z diamentami warto nosić nie tylko na specjalne okazje! Na jaki rodzaj kolczyków tego typu się zdecydować? Jak dobrać odpowiednią parę do określonej okazji? Z czym je łączyć?

Kolczyki z diamentami i ich rodzaje

Kolczyki z diamentami i ich rodzaje

Poszczególnych rodzajów kolczyków, w których znajduje się diament, jest tak dużo, że trudno byłoby wymienić wszystkie. Warto jednak dokonać rozróżnienia na dwie podstawowe grupy tej biżuterii. Kolczyki z diamentami dzielą się więc na modele proste i egzemplarze zdecydowanie bardziej okazałe.

Pierwszą grupę kolczyków z diamentami, a więc kolczyków prostych, traktuje się jako biżuterię, której zadaniem ma być podkreślanie stroju czy urody. Są niewielkie, gustowne, subtelne, niezwykle kobiece i odpowiednie zarówno na spotkanie towarzyskie, randkę czy wyjście do kina bądź teatru, jak i na bardziej oficjalne okazje. Faktem jest jednak to, że kolczyki proste rzadko są wybierane do wielkich okazji. Tutaj przychodzą na pomoc kolczyki okazałe.

Druga grupa biżuterii tego rodzaju ma zwracać uwagę na samą siebie. Kolczyki z diamentami dużych rozmiarów, często także w bardzo oryginalnych i niestandardowych formach, polecane są kobietom odważnym, nietuzinkowym, z wyczuciem estetyki i gustu. Okazałe kolczyki świetnie sprawdzają się na wszelkiego rodzaju balach, fetach, galach i innych oficjalnych przyjęciach, gdzie kolczyki proste mogłyby utonąć w otaczającym je blasku.

Nie warto jednak zbyt często łamać zasady decorum i wybierać kolczyki nieco niedopasowane do okazji. Na taki zabieg decydują się panie wyjątkowo ekstrawaganckie, które potrafią tą ekstrawagancją odpowiednio zagrać. Radzimy jednak zachować umiar, dostosować rodzaj kolczyków z diamentami do okazji, ewentualnie przełamać zasadę stosowności, ale z głową!

Kolczyki z diamentami a strój i inna biżuteria

Kolczyki z diamentami a strój i inna biżuteria

Gdy kobieta decyduje się na założenie kolczyków z diamentami, wie, jak dużą rolę będą odgrywać w jej prezencji. Mają wpływ na estetykę stroju, na inne elementy biżuterii i zdecydowanie wyróżniają z tłumu. Z tych powodów warto dostosować kolczyki z diamentami do odzieży i pozostałych rodzajów biżuterii, by strój tworzył harmonijną całość.

W przypadku noszenia kolczyków okazałych często obowiązuje zasada odwrotnej wzajemności. Jeśli kolczyki są proste i niewielkie, inne elementy biżuterii, zwłaszcza w okolicy głowy i szyi, mogą być większe. Gdy kolczyki są okazałe, naszyjnik nie powinien ich przyćmiewać. Często same kolczyki w zupełności wystarczają. Jaki jest cel tych zabiegów? Zachowanie umiaru. Zbyt dużo zbyt ciężkiej zbyt dużej biżuterii?  To nigdy nie jest dobry pomysł.

Kwestie ubioru są już znacznie bardziej swobodne, ale nie dowolne! To znaczy – do prostych kolczyków z diamentami kobieta założy niemal wszystko, wyłączając z tej grupy zbyt nieformalne do biżuterii rodzaje odzieży. Do kolczyków okazałych natomiast zakładać należy przynajmniej odzież półformalną. Tak zwana codzienna po prostu tworzy niepotrzebny dysonans w stroju.

Złote kolczyki z diamentami są jednym z najpiękniejszych rodzajów kobiecej biżuterii. Warto nosić je rozważnie, dobrze zgrywać ze strojem, dopasowywać do okazji, a wszędzie, gdzie pojawi się ich posiadaczka, wywołają więcej pozytywne wrażenia!

Partnerem artykułu jest sklep Marko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Jakub Pasturczak

  Napisane przez Jakub Pasturczak

  wygodnie ubranie na stok

  Jak wygodnie ubrać się na stok narciarski?

  Mountains Clouds

  Jak zdobyć Koronę Gór Polskich?