w ,

Pan Młody – powinien wybrać krawat czy muchę?

recman krawatczymucha offsite1

Ślubny garnitur wybrany – pora na realizację kolejnego kroku z twojego planu na weselną stylizację! Zanim jednak wybierzesz koszulę, kamizelkę i pozostałe akcesoria, zatrzymaj się na chwilę i zastanów, czy wolisz krawat, czy muchę. Od tej decyzji zależy wiele, między innymi to, na jaki kołnierzyk wspomnianej koszuli postawić. Poświęć więc chwilę na to, żeby rozważyć plusy i minusy obu tych akcesoriów – zebraliśmy je dla ciebie w tym artykule!

Wybór między krawatem a muchą – od czego zależy?

Spis Treści

„Założyć muchę czy krawat?” – zastanawia się wielu panów, którzy mają wkrótce stanąć na ślubnym kobiercu. Pierwsza z propozycji cieszy się ostatnią wielką popularnością, co nie oznacza, że krawaty odeszły już do lamusa! Wpływ na twoją decyzję może też mieć środowisko – jeśli bywasz na ślubach znajomych, którzy noszą muchy, pewnie chętniej sięgniesz właśnie po ten dodatek.

Od czego jeszcze zależy wybór krawata lub muszki? Zanim zdecydujesz się na jedno z nich, zadaj sobie następujące pytania:

 • jaki dress code przewidziałeś z narzeczoną na swoje wesele? Który z weselnych kompletów będzie do niego pasował – garniturfrak, a może smoking?
 • Chcesz wyróżnić się, czy raczej pozostać w strefie najbardziej znanych rozwiązań modowych?
 • Jeśli wybrałeś już koszulę, to jaki ma ona kołnierzyk – dopasowany do muchy, czy też krawata?
 • Jaki masz typ sylwetki i który z dodatków najlepiej podkreśli jej atuty?

Powinny cię one nakierować na jedną z tych opcji. W wyborze kieruj się swoją intuicją i gustem, a odnajdziesz najlepszy dodatek do ślubnego zestawu!

Wybór między krawatem a muchą – od czego zależy?

Kiedy najlepszy będzie krawat?

Wielu panów uważa krawat za najbardziej uniwersalny dodatek do stroju na ślub. Nie da się ukryć, że łatwo jest go dopasować nawet do bardzo formalnych garniturów. Wyklucza go jedynie założenie fraka, do którego nosi się muchy lub nieco zapomniane plastrony, które przypominają wiązane apaszki. Oto największe zalety krawata:

 • jest najczęściej wybierany przez mężczyzn – możesz postawić na niego, jeśli modowa ekstrawagancja nie jest w twoim guście,
 • ma wiele sposobów wiązania, spośród których możesz wybrać swój ulubiony,
 • pasuje do większości typów kołnierzy w koszulach,
 • szeroki wybór wzorów i kolorów pozwoli ci dokładnie dopasować go do garnituru.

Krawat nadaje powagi nawet najprostszej koszuli. Kłopotów z nim może za to nastręczyć odpowiednia długość i szerokość – jeśli są źle dobrane, mogą podkreślać niedoskonałości sylwetki. Pamiętaj o tym, żeby krawat sięgał klamry od spodni, to jego optymalna długość.

Kiedy najlepszy będzie krawat?

A może jednak mucha? Najważniejsze zalety

Muszka kojarzy się z elegancją i ponadczasowym stylem. Część panów przepada za nią tak bardzo, że wplatają ją w codzienne stylizacje, np. do smart casualowej koszuli i kamizelki. Za jej wyborem przemawia też:

 • możliwość wyróżnienia się – widujemy je rzadziej niż krawaty,
 • wiele typów much (m.in. motyl, nietoperz i diament), które możesz dopasować wedle swojego gustu,
 • ułatwiony wybór, gdy zakładasz smoking lub frak – w pierwszej stylizacji wypada założyć wyłącznie czarną muchę, w drugiej zaś – białą,
 • niepowtarzalny, szykowny charakter, który nadaje ona każdej stylizacji.

Mucha również ma swoje wady. Tak jak krawat wymaga wiązania, jednak ta sztuka jest nieco trudniejsza. Szerokość jej skrzydełek powinna być dopasowana do kształtu twarzy. Owszem, istnieją zawiązane modele, jednak to opcja uznawana za mało formalną – tym bardziej na okazję taką jak ślub.

Do much zakłada się także koszule z odpowiednimi kołnierzami. Dużym faux pas byłoby noszenie jej z długim kołnierzykiem, który tylko by ją zakrył.

A może jednak mucha? Najważniejsze zalety

Który z dodatków wybierasz?

Każda z opcji ma swoje wady i zalety, dlatego tak ważne jest, abyś je przeanalizował i wybrał to wyjście, które najbardziej do ciebie przemawia. Możesz skonsultować się z narzeczoną – jeśli żaden z tych dodatków nie podoba ci się w stu procentach, może ci ona podpowiedzieć, w czym najchętniej by cię zobaczyła. Gdy podejmiesz już decyzję, zapraszamy na zakupy w sklepie internetowym Recman, gdzie czekają na ciebie muchy i krawaty idealne na ślub!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

 1. Świetny artykuł. Jestem naprawdę szczęśliwy, że trafiłem na tę stronę . Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Po prostu super artykuł. Będę polecał to miejsce i często wpadał, żeby poczytać nowe posty.

Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

Napisane przez Redakcja JawGoogle.pl

Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

kursjezykowyonline1

Kurs językowy online z certyfikatem – dlaczego warto się zdecydować?

adobestock 570183177

SEO dla e-commerce: Jak zoptymalizować sklep internetowy i zwiększyć sprzedaż?