w

Wybieramy drzwi do domu

20230501193625 pexels photo 965878.jpeg

Przeprowadzka lub remont to dobry moment na przyjrzenie się swoim drzwiom. Zarówno tym wejściowym do mieszkania lub domu, jak i wewnętrznym do poszczególnych pomieszczeń. Sprawdźmy jakie drzwi możemy kupić podczas wizyty w specjalistycznym sklepie?

Drzwi wejściowe a drzwi wewnętrzne

Pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć kupując drzwi jest ta czy potrzebujemy drzwi wejściowych, wewnętrznych czy może obu? Załóżmy, że potrzebujemy zarówno jednych, jak i drugich. I nawet jeśli nasze aktualne służą nam przez długie lata i wyglądają przyzwoicie, na przestrzeni lat sporo zmieniło się, jeśli chodzi o produkcję drzwi.
Nowe drzwi są z reguły bardziej odporne na próby wyważenia. Mają też lepszą ochronę akustyczną.
Pamiętajmy też, że drzwi zewnętrzne do domu muszą być o wiele solidniejsze aniżeli te w bloku.

Nie oznacza to jednak, że wybór drzwi wewnętrznych można pozostawić przypadkowi. Pomimo że nie pełnią one funkcji ochronnej przed amatorami cudzej własności są nie mniej ważne. Bez wątpienia widzimy je też częściej aniżeli wejściowe. Im większe mieszkanie lub dom, tym więcej drzwi potrzebujemy.

W drzwiach wewnętrznych liczy się kilka elementów. O ile sam kolor to kwestia gustu, o tyle materiał wykonania może mieć wpływ na komfort i trwałość użytkowania. W sklepach spotkamy drzwi wykonane z płyt HD, MDF oraz drewniane. Te ostatnie cieszą się dużym powodzeniem, pomimo że są z reguły nieco droższe. Co poza tym? Np. wersje do łazienki powinny być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Niektóre drzwi np. do kuchni, łazienki mogą posiadać również elementy szklane. W większości przypadków spotkamy klasyczne drzwi otwierane. Niektóre mieszkania mogą wymagać jednak użycia innych rozwiązań. Tu świetnie sprawdzą się drzwi przesuwne, które nie zajmują miejsca i nie powodują kolizji z innymi drzwiami.

Salon drzwi Wrocław oferuje zakup drzwi bez wychodzenia z domu

Myślisz o zakupie drzwi, ale nie masz czasu na wizyty w sklepach? A może w twojej najbliższej okolicy nie ma sklepu z wyposażeniem tego typu? Nie ma problemu. Salon drzwi Wrocław oferuje klientom zamówienie drzwi bez konieczności udawania się do sklepu. Wystarczy, że mieszkasz na terenie Wrocławia i okolic.
Nasza firma oferuje dojazd do domu klienta w celu dokonania niezbędnych pomiarów przed przyjęciem zamówienia. Oferujemy profesjonalne doradztwo, bogaty wybór i najwyższą jakość produktów oraz akcesoriów niezbędnych podczas zakupu drzwi. Dzięki nam wymienisz je bez martwienia się o właściwy montaż. Dodatkowo możesz od razu ubezpieczyć mieszkanie. Wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe to jeden z elementów, na które zwracają uwagę ubezpieczyciele podczas kalkulacji wysokości składek.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Jakub Pasturczak

  Napisane przez Jakub Pasturczak

  karaoke

  Karaoke na domówce!

  20230502094741 pexels photo 5739199.jpeg

  Budowa hal łukowych – wszystko, co musisz o tym wiedzieć!