w

6 sposobów na włączenie ćwiczeń do codziennego życia

screenshot 795

Jako osoba dorosła powinieneś ćwiczyć co najmniej 30 minut dziennie. Ale wiele osób twierdzi, że nie ma czasu na ćwiczenia. Bardzo łatwo jest wprowadzić więcej ruchu w życie codzienne.

Krótkie odległości zawsze pieszo

Spis Treści

W miarę możliwości należy chodzić na krótkie odległości. Bułki spokojnie zakryjesz na niedzielne śniadanie czy drogę na pocztę w mniej niż 20 minut. Lekkie chodzenie nie tylko liczy się jako cenny ruch, ale także nie obciąża stawów, poprawia wytrzymałość i dodaje energii. Kiedy chodzisz, aktywujesz 70 procent mięśni ciała, więc jest to idealny trening dla osób w każdym wieku i bardzo odpowiedni dla osób odchudzających się. Ale spacery mają jeszcze jedną zaletę, ponieważ jeśli częściej zostawiasz zaparkowany samochód, jesteś również przyjazny dla środowiska.

Stały Zamiast Siedzieć W Transporcie Publicznym

6 sposobów na włączenie ćwiczeń do codziennego życia

Droga do autobusu, tramwaju czy stacji metra zwykle oznacza więcej ruchu i kroków niż pójście do samochodu. Aby odnieść jeszcze większe korzyści, powinieneś raczej zostawić swoje miejsce w transporcie publicznym innym. Ponieważ pozycja stojąca odciąża szyję i plecy, wspomaga krążenie krwi i stymuluje krążenie. Spala również kalorie i wzmacnia mięśnie. Dlatego naukowcy zajmujący się sportem zalecają częstsze stanie na stojąco – nawet w biurze przy pomocy stołu o regulowanej wysokości.

Ćwicz podczas sprzątania

Sprzątanie niekoniecznie jest ulubionym zajęciem każdego, ale spala dużo kalorii – zwłaszcza jeśli poruszasz się po mieszkaniu podczas odkurzania i zmywania oraz częściej kucasz. Jeśli nie znosisz sprzątania, spróbuj się zmotywować, myśląc, że przybliży Cię to do celu, jakim jest zwiększenie ilości ćwiczeń. Ogrodnictwo zapewnia również niezbędne dodatkowe ćwiczenia i jest również wspaniałym hobby.

Idź na spacer z przyjaciółmi

Połącz kolejną pogawędkę przy kawie, randkę lub spotkanie ze spacerem. Ty i Twój towarzysz możecie zabrać ze sobą kawę w termokubku podczas rozmowy podczas spaceru. Wspólny jogging lub inne sporty na świeżym powietrzu to także świetny sposób na wspólne spędzenie czasu i spalenie kalorii.

Chodzenie Podczas Mycia Zębów

Może to zabrzmieć banalnie, ale nawet mycie zębów może spalić kilka dodatkowych kalorii. Przejdź kilka okrążeń w górę iw dół lub trenuj zmysł równowagi, stojąc na przemian na jednej nodze. Mały ruch zawsze można wbudować.

Zrób własną imprezę taneczną

Podkręć głośno swoją ulubioną piosenkę i tańcz dziko w swoim mieszkaniu przez kilka minut. Taniec to nie tylko świetny sposób na poruszanie się. Wyzwala endorfiny i od razu wprawia w dobry nastrój. Wypróbuj od razu, a przekonasz się, że taniec dobrze Ci zrobi fizycznie i psychicznie.

Jak widać, istnieje wiele prostych sposobów na włączenie większej ilości ćwiczeń do swojego codziennego życia, dzięki czemu poczujesz się zdrowszy i sprawniejszy. Zrób coś dobrego dla swojego zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia psychicznego i znajdź zabawę w codziennych ćwiczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Napisane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  shutterstock 1257376951

  10 Najdroższych nieruchomości na świecie