w

10 Najdroższych nieruchomości na świecie

shutterstock 1257376951

Jedne z najdroższych nieruchomości na świecie to zazwyczaj kasyna, które można znaleźć w Las Vegas, Atlantic City czy Makau. Jednak niektóre wieże biurowe i hotele również znajdują się na liście.

 

Meczet Al-Haram w Mekce — ponad 30 miliardów dolarów

Meczet Al-Haram w Mekce jest najświętszym miejscem islamu. Co roku pielgrzymują do niej miliony ludzi. Na wewnętrznym dziedzińcu znajduje się Miejsce Najświętsze, Kaaba. Jest to granitowy sześcian z tajemniczym czarnym kamieniem w środku. Według Mahometa modlitwa w meczecie al-Haram jest warta setek tysięcy modlitw gdziekolwiek indziej.

10 Najdroższych nieruchomości na świecie

 Abraj Al Bait, Mekka — 15 miliardów dolarów

Abraj Al Bait Towers to grupa wieżowców z gigantycznym wieżowcem pośrodku. Wieża ma 601 metrów wysokości, co czyni ją drugim najwyższym budynkiem na świecie. Na szczycie znajduje się zegar, który podaje wiernym w Mekce dokładny czas pięciu codziennych modlitw.

Nieruchomości Reaktor Tokamak, Francja — 14 miliardów dolarów

Na liście 19 najdroższych budynków na świecie znalazł się także instytut badawczy: podobno reaktor Tokama we Francji umożliwia syntezę jądrową na Ziemi zamiast na Słońcu. Wciąż jednak nie wiadomo, czy próba się powiedzie.

Zobacz również: 6 sposobów na włączenie ćwiczeń do codziennego życia

Marina Bay Sands, Singapur — 8 miliardów dolarów

Jeśli chcesz grać w najdroższym kasynie świata, musisz pojechać do Singapuru. Bo tam jest Marina Bay Sands. To zasługa fenomenalnego tarasu na dachu i słynnego na całym świecie basenu bez krawędzi, basenu ze spektakularnymi widokami, który wydaje się nie mieć końca.

Emirates Palace, Abu Dahbi — 6 miliardów dolarów

Najdroższym luksusowym hotelem z nieruchomości, jaki kiedykolwiek zbudowano, jest Emirates Palace, który został otwarty w Abu Dahbi w 2006 roku. Ze względu na luksusowe udogodnienia, zarządcy hotelu twierdzą, że ma znacznie powyżej pięciu gwiazdek. Fani serii filmów „Szybcy i wściekli” znają budynek z siódmej części.

Resorts World Sentosa, Singapur — 5,4 miliarda dolarów

Resorts World Sentosa to jedna z największych atrakcji turystycznych Singapuru i kolejna z najdroższych nieruchomości. Pod jego dachem znajduje się Universal Studio, wodny park rozrywki i największe na świecie oceanarium. Każdego dnia pracuje tam ponad 10 000 pracowników, aby firma działała.

Budynek australijskiego parlamentu, Canberra — 4,2 miliarda dolarów

Parliament House w Canberze znajduje się w centrum miasta na Capital Hill. Robotnicy usunęli połowę wzgórza, aby zbudować budynek. Po ukończeniu budynek ponownie zasypano ziemią. Dlatego na dachu budynku parlamentu rośnie trawa. W 1988 roku budowa kosztowała ponad miliard dolarów australijskich. W przeliczeniu na dolary amerykański budynek z 4700 pokojami kosztowałby dziś 4,2 miliarda dolarów (3,76 miliarda euro).

The Cosmopolitan, Las Vegas – 4,1 miliarda dolarów (3,67 miliarda euro)

Cosmopoliton to najdroższe kasyno w Ameryce. Składa się z dwóch wież oferujących 3000 pokoi oraz Marquee Nightclub, jednego z odnoszących największe sukcesy klubów w USA.

Freedom Tower, Nowy Jork — 4 miliardy dolarów

Freedom Tower, nazywana obecnie „The One World Trade Center”, stoi na Strefie Zero, obok miejsca, w którym kiedyś stało World Trade Center, zniszczone przez atak terrorystyczny w 2001 roku. Budynek ma taką samą wielkość jak Twin Towers na 541 metrach i ma 104 piętra.

Wynn Resort, Las Vegas — 3,3 miliarda dolarów

Las Vegas jest tak samo drogie jak Makau. Jest tam między innymi Wynn Resort, który ma pięciogwiazdkowe oceny m.in. Michelin, Mobil i wielu innych agencji. Był to również pierwszy hotel z oknami, które same się czyściły.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Napisane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  screenshot 795

  6 sposobów na włączenie ćwiczeń do codziennego życia

  Radwańska nie ma złudzeń. Zbliża się trudny czas Świąt

  Radwańska nie ma złudzeń. Nadchodzi trudny czas dla Świątek