w

Robert Lewandowski sprzedał udziały w 5in9 Global

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski. Spółka 5in9 Global, będąca własnością Roberta, sprzedała swoich 33 proc. udziałów w spółce Hymon Fotowoltaika. Jak informuje „Wprost”, który jako pierwszy napisał o transakcji z udziałem firmy polskiego piłkarza, kwota za odsprzedaż pakietu akcji mogła wynieść nawet 230 mln zł.

Robert Lewandowski i Spółka 5in9 Global,

Robert Lewandowski

Takiej sumy nie potwierdzili przedstawiciele z otoczenia kapitana reprezentacji Polski. Jednak w rozmowie z TVN24 o fakcie, że doszło do takiej transakcji, poinformował Artur Adamowicz z RL9 Team. Jednocześnie wskazał on, że „zaangażowanie spółki 5in9 Global od początku miało charakter inwestycyjny, dlatego po otrzymaniu atrakcyjnej oferty spółka zdecydowała się odsprzedać swoje udziały”.

Piłkarz swoje udziały w spółce Hymon kupił w grudniu 2020 roku. Teraz jego miejsce zajmie deweloper Kajima Europe oraz Griffin Capital Partners, firma zarządzająca aktywami na rynku nieruchomości.

Komunikat o wykupieniu przez obie spółki 70 proc. udziałów w Hymon został ogłoszony 14 marca br. Nikt jednak wtedy nie powiązał informacji o transakcji ze spółką Roberta Lewandowskiego.

Pozostałe 30 proc. udziałów w Hymon pozostanie w rękach dotychczasowego właściciela i założyciela firmy – Jacka Strzesaka. Jednocześnie będzie on zasiadał w radzie nadzorczej spółki.

Zobacz również: Stopy procentowe. Jest decyzja RPP

Szkolenia jako klucz do sukcesu pracowników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Dodane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Falling rates falling investment

  Stopy procentowe. Jest decyzja RPP

  grafik

  VTB Bank w Rosji z gigantyczną stratą w 2022 r