w

TOP 10 Najlepsze filmy

TOP 10 Najlepsze filmy

Najlepsze filmy. Kino jest lustrem życia! Przedstawia ludzkie życie na srebrnym ekranie takim, jakie jest, w sposób, z którym ludzie mogą się utożsamiać. Niezależnie od tego, czy jest to film wojenny, film romantyczny, film akcji czy dramat rodzinny, dopóki ludzie mogą się połączyć, film działa. W tym poście wymienimy 10 takich hollywoodzkich filmów, które trzeba obejrzeć, ale wcześniej porozmawiajmy o tym, czym są filmy i jak się je robi.

Każdy dobry film to podróż, z której widz coś zabiera do domu – promyk nadziei, lekcję, informację. Nie bez powodu dyrektorów nazywa się „kapitanami statku”. To biegacze show. Scenarzyści opracowują historię, a zadaniem reżysera jest wyrzeźbienie czegoś z tego kawałka papieru i urzeczywistnienie.

Kino faktycznie ma swoje korzenie w sztuce scenicznej lub teatrze. Najwybitniejszy angielski pisarz Szekspir słusznie powiedział kiedyś: „Cały świat jest sceną, a wszyscy mężczyźni i kobiety są tylko aktorami: mają swoje istnienie i swoje wejścia; a jeden człowiek w swoim czasie odgrywa wiele ról, a jego akty to siedem etapów”. Najbardziej znaną sztuką Szekspira jest słynna Romeo-Julia, która obraca się wokół romantycznej historii miłosnej, nadal jest jedną z najbardziej znanych i ulubionych historii miłosnych wszechczasów.

Zobacz również;  Top 15 najstarszych trofeum sportowych na świecie

Filmy odgrywają ważną rolę w życiu wielu ludzi. Często są odpowiedzialni za kształtowanie umysłów mas. Niektóre filmy są znakami odejścia od tradycyjnych filmów. Tutaj przedstawiamy listę takich wyjątkowych hollywoodzkich filmów, które musisz zobaczyć, zanim się zestarzejesz. Te hollywoodzkie filmy dają do myślenia młodym fanom kina na całym świecie. No to ruszamy:

Pani i pani Smith (2005)

10 hollywoodzkich filmów, które musisz obejrzeć
TOP 10 Najlepsze filmy 1

To jeden z najchętniej oglądanych hollywoodzkich filmów. Film z Bradem Pittem i Angeliną Jolie w rolach głównych przedstawia życie dwóch szpiegów, którzy poślubiają się, nie wiedząc, że są szpiegami pracującymi dla konkurencyjnej siatki szpiegowskiej. Film ma kilka świetnych akrobacji i elektryzującą chemię między głównymi bohaterami.

Człowiek z ziemi (2007)

10 hollywoodzkich filmów, które musisz obejrzeć
TOP 10 Najlepsze filmy 2

Cały film rozgrywa się w domu Oldmana i wokół niego podczas jego pożegnalnego przyjęcia i składa się prawie wyłącznie z dialogów. Fabuła rozwija się poprzez intelektualne spory między Oldmanem i jego kolegami z wydziału, a rozmowa rozciąga się od początku czasu do chwili obecnej. Ten film trzeba obejrzeć, żeby zobaczyć, jak potoczy się ta rozmowa.

Gangi Nowego Jorku (2002)

10 hollywoodzkich filmów, które musisz obejrzeć
TOP 10 Najlepsze filmy 3

Wyreżyserowany przez Martina Scorsese to jeden z najlepszych filmów Leonarda Di Caprio. Dramat historyczny, który rozgrywa się w 1863 roku i przedstawia narodziny Nowego Jorku oraz gangi, które próbowały rządzić miastem. Film jest bardzo pouczający historycznie i niewiarygodnie pełen przygód.

Wendy i Lucy (2008)

10 hollywoodzkich filmów, które musisz obejrzeć
TOP 10 Najlepsze filmy 4

Kelly Reichhardt tworzy filmy, które zaczynają się od bardzo prostego założenia, takiego jak ten. Latem seria niefortunnych wydarzeń wywołuje kryzys finansowy dla młodej kobiety, a jej życie wkrótce się rozpada. Zabiera cię głęboko w ludzkie doświadczenie. Film jest niskobudżetowy i należy go obejrzeć wśród hollywoodzkich filmów.

Mroczny rycerz (2008)

Mroczny rycerz
TOP 10 Najlepsze filmy 5

Christopher Nolan jest po prostu najlepszy. Nie da się ukryć, że jest jednym z najlepszych reżyserów w Hollywood. Pokochałbyś Mrocznego rycerza, nawet jeśli jesteś osobą, która nie znosi czytania komiksów w szkole średniej. Ten film całkowicie zmienił świat filmów o superbohaterach.

Podziemny krąg (1999)

Klub walki
TOP 10 Najlepsze filmy 6

Cierpiący na bezsenność pracownik biurowy, który szuka sposobu, by zmienić swoje życie, spotyka mydlanego wytwórcę mydła, tworząc podziemny klub walki, który ewoluuje w coś znacznie, znacznie więcej. Główna obsada obfituje w talenty. A fabuła i scenariusz mówią same za siebie. To jeden z tych filmów, które miały swój początek i są obecnie uważane za kultowe klasyki.

Przeznaczenie (2014)

10 hollywoodzkich filmów, które musisz obejrzeć
TOP 10 Najlepsze filmy 7

Film jest thrillerem science fiction. Życie podróżującego w czasie Agenta Temporalnego. W swoim ostatnim zadaniu musi ścigać jedynego przestępcę, który wymykał mu się przez cały czas. Film jest oparty na opowiadaniu All You Zombies autorstwa Roberta A. Heinleina. Szczerze mówiąc, opowiadanie też jest warte przeczytania.

Zobacz również;  10 ciekawych faktów o oceanach

V jak Vendetta (2005)

V jak Vendetta
TOP 10 Najlepsze filmy 8

Film obraca się wokół alternatywnego wszechświata, w którym Niemcy pod dowództwem Hitlera wygrały wojnę światową, a świat, jaki znamy teraz, jest zupełnie inny niż świat, w którym Hitler wygrał. V jak Vendetta opiera się na tym świecie. W przyszłej brytyjskiej tyranii, tajemniczy bojownik o wolność, znany tylko pod pseudonimem „V”, knuje z pomocą młodej kobiety spisek mający na celu obalenie rządu. Film należy do hollywoodzkich filmów, które trzeba obejrzeć i jest pełen filozofii i niezapomnianych dialogów.

Początek (2010)

10 najlepszych filmów mózgowych
TOP 10 Najlepsze filmy 9

Złodziej, który kradnie tajemnice korporacyjne za pomocą technologii dzielenia się snami, otrzymuje odwrotne zadanie zasiania pomysłu w umyśle dyrektora generalnego. Niezwykły film o napadzie z elementami science-fiction. Często zalicza się go do filmów, które trzeba obejrzeć dla Leonarda DiCaprio. Film jest pełen przygód i ma zachwycić wszystkich widzów. Nie trzeba być fanem Leonarda, żeby to złapać. Historia łączy się bardzo łatwo.

W dziczy (2007)

W dzicz
TOP 10 Najlepsze filmy 10

 

Żyć wolno. Wolny od wszelkich ziemskich kajdan. Po ukończeniu Emory University, czołowy student i sportowiec Christopher McCandless porzuca swój dobytek, przekazuje całe konto oszczędnościowe w wysokości 24 000 dolarów na cele charytatywne i jedzie autostopem na Alaskę, by zamieszkać w dziczy. Po drodze Christopher spotyka szereg postaci, które kształtują jego życie.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Napisane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  lotr

  Władca Pierścieni i 10 najlepszych scen z filmu

  Top 10 najlepsze parasole 2023

  Top 10 najlepsze parasole 2023