w

Dzieci i 7 Sportów zimowych dla nich

Jezdzic na nartach czy nie na nartach sporty zimowe dla

Dzieci i Sporty zimowe. W powietrzu panuje chłód, śnieg pokrywa ziemię, a dzieci na całym świecie zakładają narty lub chwytają swoje ulubione sanki. Zgadza się: czas na sporty zimowe.

Pomimo mroźnej pogody zima to idealny czas na wysłanie dzieci na dwór. Sporty zimowe dla dzieci inspirują najmłodszych do ćwiczeń, a oddychanie rześkim, zimowym powietrzem ma zaskakujące korzyści zdrowotne. Co więcej, uprawianie sportów zimowych może pomóc dzieciom (i dorosłym) pokonać zimową chandrę.

7 Sportów zimowych dla Dzieci

Spis Treści

Pozostaje tylko jedno pytanie: jakiego sportu powinno spróbować Twoje dziecko?

Od jazdy na nartach po łyżwiarstwo figurowe — jest mnóstwo niesamowitych sportów zimowych do wyboru. Bez zbędnych ceregieli, rzućmy okiem na siedem sportów zimowych dla dzieci, które mogą cieszyć się w tym sezonie.

Narciarstwo alpejskie

Ludzie jeżdżą na nartach od ponad 9000 lat — i łatwo zrozumieć, dlaczego. Narciarstwo zjazdowe jest radosne, ekscytujące i stanowi doskonały sposób na ćwiczenia. Nauczyłem się jeździć na nartach, gdy miałem około siedmiu lat i od tamtej pory jest to mój ulubiony sport. Być może będzie to również ulubieniec Twojego dziecka!

Dzieci mogą czerpać korzyści z jazdy na nartach na wiele sposobów. Ponieważ jest to trening całego ciała, jazda na nartach może pomóc dziecku zwiększyć elastyczność, poprawić zdrowie układu krążenia i rozwinąć kontrolę mięśni. Jazda na nartach to także świetny sposób na zawieranie znajomości dzięki grupowym lekcjom i długim kolejkom linowym. To może być trochę drogie, ale wiele ośrodków ma cenę dla dzieci.

Zanim Twoje dziecko wyruszy na stok, upewnij się, że ma odpowiedni sprzęt ochronny. Daj im kask, gogle, rękawiczki i ciepły płaszcz, który ochroni przed zimnem. Przypomnij im, aby nigdy nie przeceniali swoich umiejętności. Kiedy byłem młodszy, przypadkowo poszliśmy z przyjacielem na podwójny bieg z czarnymi diamentami, zanim byliśmy gotowi, a zejście zajęło nam około godziny! Nie trzeba dodawać, że nigdy więcej się nie przeceniłem.

Snowboard

dzieci

Jeśli twoje dziecko nie lubi jeździć na nartach, w głębi serca może być snowboardzistą.

Podobnie jak jazda na nartach, snowboard zabiera dzieci na zewnątrz, oddychając świeżym górskim powietrzem i ćwicząc całe ciało. Jeśli jeszcze nie wiedzą, jak jeździć na snowboardzie, spróbuj zapisać je na lekcję dla początkujących, aby mogły nauczyć się podstaw. Wiele ośrodków zimowych oferuje nawet lekcje rodzinne, dzięki czemu cała rodzina może wspólnie nauczyć się, jak szybko zjeżdżać ze stoku!

Jak w każdym sporcie, ważne jest, aby mieć odpowiedni sprzęt. Zanim Twoje dziecko przypnie snowboard, upewnij się, że ma kask i ciepłe zimowe ubrania. Poświęć chwilę, aby sprawdzić, czy ich buty pasują idealnie. Powinny przylegać do kostek i palców u nóg, ale nie tak ciasno, aby powodowały poważny dyskomfort lub ból.

Na koniec przypomnij dziecku, aby zostało z grupą podczas jazdy na snowboardzie. Dzięki temu nie zgubią się i nie wpadną w kłopoty. W takim przypadku powinni zawsze mieć w pełni naładowany smartfon, aby móc za jego pomocą skontaktować się ze znajomym, członkiem rodziny lub patrolem narciarskim.

Jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze smartfona, Troomi jest świetną opcją. Smartfony Troomi są tworzone z myślą o bezpieczeństwie Twojego dziecka. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się nieco więcej o tym, dlaczego Troomi jest najlepszą opcją dla Twojego dziecka.

Narciarstwo biegowe

Szybki charakter narciarstwa zjazdowego i snowboardu nie jest dla wszystkich. Niektórzy sportowcy zimowi wolą zwolnić i docenić spokojne zimowe widoki. Jeśli to brzmi jak Twoja rodzina, narciarstwo biegowe może być tym, czego szukasz.

Narciarstwo biegowe to w zasadzie wędrówka na nartach. W przeciwieństwie do narciarstwa zjazdowego, narciarze biegowi poruszają się po płaskiej trasie. Jako taki, ten sport jest świetną opcją dla dzieci, które chcą odkrywać przyrodę i rozwijać silniejszy związek z planetą podczas ćwiczeń.

Rodziny z małymi dziećmi szczególnie pokochają narciarstwo biegowe. Jest tu mniej tłumów niż w przypadku innych sportów zimowych, można jechać we własnym tempie i jest to znacznie tańsze niż zjazdowy odpowiednik, ponieważ można jeździć na nartach wszędzie, gdzie jest śnieg. Jeśli masz młodsze dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie jeździć na nartach, możesz nawet pociągnąć je na sankach.

Zobacz również: 10 pomysłów na stworzenie luksusowego podwórka

Rakiety śnieżne

Jeśli twoja rodzina szuka czegoś bardziej chłodnego tej zimy (gra słów nie jest przeznaczona), spróbuj rakiet śnieżnych!

Wędrówki na rakietach śnieżnych to jeden z najlepszych sposobów na wyjście na zewnątrz i docenienie, jak piękna może być zima. To w zasadzie wędrówka po grubym śniegu z pomocą szerokiego obuwia zwanego – zgadłeś – rakietami śnieżnymi. Te buty przemieszczają ciężar ciała na dużej powierzchni, dzięki czemu możesz wędrować po śniegu bez zapadania się.

Jazda na rakietach śnieżnych to świetna zabawa, dobra kondycja i świetna dla rodzin. Jest to stosunkowo cicha aktywność, więc możesz wykorzystać swój czas na trekking, aby nawiązać więź z dziećmi. Zadawaj im pytania dotyczące ich życia, pomagaj im rozwiązywać problemy i opowiadaj im kilka dowcipów w międzyczasie. Nie zapomnij zrobić kilku zdjęć do albumu z wycinkami.

Sanki

Nie ma to jak jazda na sankach. Zjeżdżanie ze wzgórza z prędkością światła jest ekscytujące, daje dzieciom świetne ćwiczenie, I nie wymaga tak dużo sprzętu jak inne sporty zimowe dla dzieci — czego nie kochać?

Jednak jazda na sankach może stać się dość niebezpieczna, jeśli nie będziesz ostrożny. Zanim Twoje dziecko pójdzie na sanki, upewnij się, że używa prawdziwych sanek. Spodki i tobogany to świetne opcje, podczas gdy pokrywy do koszy na śmieci, karimaty do spania i pływaki basenowe nie. Te domowe sanki nie są stworzone do zjeżdżania z zaśnieżonego wzgórza, a korzystanie z nich może prowadzić do poważnych obrażeń, jeśli coś pójdzie nie tak.

Poświęć chwilę, aby przeczesać wybrane wzgórze saneczkowe w poszukiwaniu skał i lodu, zanim Twoje dzieci zsuną się na sankach. Gdy upewnisz się, że wzgórze jest wolne od przeszkód, wypuść dzieci na sanki — lub jeszcze lepiej, wskocz na sanki i zjedź razem z nimi ze wzgórza!

10 Najdroższych nieruchomości na świecie

Jazda na łyżwach

Uwielbiam Zimowe Igrzyska Olimpijskie z jednego powodu: jazdy na łyżwach. Ekscytujące jest obserwowanie, jak sportowcy skaczą, kręcą się i wirują po lodzie tak płynnie jak ryba w wodzie. Jeśli twoje dziecko jest tak jak ja zafascynowane łyżwiarstwem figurowym, może to być zima, w której w końcu nauczy się, jak to robić.

Jazda na łyżwach to wspaniały sport zimowy dla dzieci w każdym wieku. Ponieważ skuteczne łyżwiarstwo wymaga dużej stabilności i kontroli, inspiruje dzieci do rozwijania wysokiego poziomu sprawności. Jazda na łyżwach może również pomóc dzieciom nauczyć się wyznaczać i osiągać osiągalne cele, co prowadzi do wzrostu poczucia własnej wartości i wiary we własne możliwości.

Zanim zacznie jeździć na łyżwach, przypomnij dziecku, aby sprawdziło, czy jego łyżwy są odpowiednio dopasowane i zawsze zachowywało odpowiednią odległość między sobą a innymi rolkarzami. Kiedy upadają (bo kto nie upada, kiedy uczą się jeździć na łyżwach?), powinni szybko wstać i usunąć się z drogi, aby uniknąć potknięcia się o innych łyżwiarzy.

Na koniec nie pozwól im zapomnieć o najważniejszej zasadzie ze wszystkich: baw się dobrze!

Hokej

Gdy Twoje dziecko opanuje podstawy jazdy na łyżwach, może chcieć wykorzystać to, co już wie, i zastosować w czymś bardziej konkurencyjnym: w hokeju na lodzie.

W przeciwieństwie do pozostałych zajęć z tej listy, hokej to sport zespołowy. Oprócz tego, że jest fantastycznym ćwiczeniem, gra w hokeja pomaga dzieciom rozwijać umiejętności pracy zespołowej, zarówno na lodowisku, jak i poza nim. Według Mile High Hockey „dzieci w drużynach hokejowych doświadczają ducha zespołowego, który zachęca do zaufania, odpowiedzialności i sportowej rywalizacji”.

Oto kolejna dobra wiadomość: zarówno jazda na łyżwach, jak i hokej nie muszą ograniczać się do zimy. Wiele lodowisk jest otwartych przez cały rok, więc Twoje dziecko może się bawić kręcąc się, kręcąc i skacząc po lodowisku od stycznia do lipca.

Wspaniałe sporty zimowe dla dzieci

Rozpoczęcie nowego hobby jest zawsze ekscytujące. Od snowboardu po wędrówki na rakietach śnieżnych — istnieje mnóstwo sportów zimowych dla dzieci, które mogą zainspirować dzieci do ćwiczeń, oddychania świeżym powietrzem i unikania sezonowego smutku.

Więc na co czekasz? Pomóż swoim dzieciom przypiąć narty, nasmarować snowboard lub naostrzyć łyżwy, aby jak najlepiej wykorzystać ten piękny sezon zimowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Napisane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Jak zapewnic dziecku bezpieczenstwo w samochodzie — Troomi Wireless

  8 Porad jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w aucie

  gesler

  Magda Gessler zrzuciła już 13 kilogramów