w

8 Porad jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w aucie

Jak zapewnic dziecku bezpieczenstwo w samochodzie — Troomi Wireless

Bezpieczeństwo dzieci. Dzisiejsze samochody wyposażone są w różnego rodzaju zabezpieczenia. Kamery z wieloma punktami widzenia, asystent pasa ruchu, wykrywanie kolizji, automatyczne hamowanie — technologia jest coraz lepsza z każdym rokiem!

Ale nawet przy tych wszystkich ulepszeniach nadal to Ty siedzisz za kierownicą. Sprawdź te wskazówki, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w samochodzie!

Brać się do rzeczy

Spis Treści

Jeśli nie mieszkasz w New Hampshire, zapinanie pasów bezpieczeństwa to nie tylko kwestia bezpieczeństwa — to prawo! Pasy bezpieczeństwa ratują życie; jasne i proste. Spośród wszystkich śmiertelnych wypadków samochodowych w 2020 r. tylko 44% kierowców miało zapięte pasy bezpieczeństwa. Więcej istnień ludzkich można było oszczędzić dzięki zapiętym pasom.

Wymagaj od dziecka zapinania pasów bezpieczeństwa i dawaj przykład zapinając swoje – nawet na krótkich trasach. Jeśli Twoje dziecko nadal siedzi w foteliku samochodowym lub foteliku podwyższającym, upewnij się, że siedzi w foteliku odpowiednim do jego wzrostu i wagi.

Bezpieczeństwo

Chociaż mamy nadzieję, że nigdy nie dojdzie do wypadku samochodowego, ważne jest, aby przygotowywać się do niego podczas każdej podróży. Dlaczego? Z tego samego powodu nosimy kaski podczas przejażdżek rowerowych i trzymamy gaśnice w kuchni – na wszelki wypadek.

Jeśli zabierasz ze sobą duże lub ciężkie przedmioty na przejażdżkę, pamiętaj o ich odpowiednim zabezpieczeniu. Niezależnie od tego, czy trzymasz przedmioty na miejscu za pomocą pasów bezpieczeństwa, czy innych narzędzi, takich jak kotwice ładunkowe, zabezpieczenie ładunku zapobiegnie uderzeniu pasażerów w przypadku nagłego zatrzymania lub wypadku.

Aktywuj blokady zabezpieczające przed dziećmi

bezpieczeństwo w aucie

Choć mogą być irytujące dla dorosłych, zabezpieczenia przed dziećmi naprawdę robią różnicę podczas jazdy. Dzieci mają tendencję do dotykania niemal wszystkiego — zwłaszcza jeśli wiedzą, że nie powinny!

Blokady zabezpieczające przed dziećmi w oknach i drzwiach zapobiegają przytrzaśnięciu przez dziecko rąk, dłoni, palców, a nawet głowy między oknem a ramą. Uniemożliwiają również otwarcie drzwi podczas jazdy samochodem.

Roll Down w odwrotnej kolejności

Jeśli znajdujesz się w miejscu, w którym bawią się dzieci, opuść szybę podczas cofania. Pomoże ci to usłyszeć, czy ktoś za tobą krzyczy „stop!”

Zawsze jedź powoli do tyłu, sprawdzaj martwe punkty i patrz za siebie — nawet jeśli Twój samochód jest wyposażony w kamerę cofania. Dzieci są szybkie! Pojawienie się ich zajmuje tylko sekundę, jeśli wcześniej nie były widoczne.

10 pomysłów na stworzenie luksusowego podwórka

Jedz w kuchni, a nie w samochodzie

Chociaż jest to wygodne — zwłaszcza podczas podróży — karmienie dziecka podczas jazdy może być ryzykowne. Wyboiste drogi, ostre zakręty i nagłe zatrzymania stanowią zagrożenie zadławienia dla Twojego dziecka.

Najlepiej jest znaleźć miejsce na odpoczynek i zatrzymać się na przekąskę lub posiłek. Jeśli to po prostu nie wchodzi w grę, trzymaj się pokarmów takich jak mus jabłkowy, jogurt lub budyń, aby zapobiec zadławieniu.

Dźwięk, bezpieczny sen

Nierzadko zdarza się, że rodzice jeżdżą po okolicy, aby uśpić swoje nowo narodzone dzieci. Bez względu na wiek, samochód potrafi przygotować wielu z nas do drzemki!

Zawsze trzymaj dziecko w odpowiednich do wieku fotelikach i fotelikach, nawet jeśli drzemie podczas jazdy. Od czasu do czasu sprawdzaj ich pozycję do spania. Jeśli szyja jest pochylona do przodu, może odcinać drogi oddechowe. Zamiast tego przesuń głowę dziecka na bok lub umieść ją na zagłówku.

Sprawdź tylne siedzenie przed wyjazdem

Kiedy życie staje się rutyną, często przechodzimy na autopilota. Parkujemy samochód, wyłączamy go i bez większego namysłu idziemy do sklepu po zakupy.

Wyrób sobie nawyk sprawdzania tylnego siedzenia przed wyjściem z samochodu. Może to zabrzmieć głupio, ale nigdy nie zaszkodzi rzucić okiem — tak dla pewności! Ten pozornie mały krok może uratować Twoje dziecko przed kryminalnym włamaniem lub uduszeniem w upalne letnie dni.

Zobacz również: 10 Najdroższych nieruchomości na świecie

Trzymaj drzwi zamknięte przez cały czas

Dzieci są ciekawe. Lubią bawić się w udawanie w kuchni, na podwórku, a nawet w samochodzie! Ale samochody to nie zabawki.

Nawet jeśli samochód jest zaparkowany w garażu, zablokowanie drzwi uniemożliwi dziecku wejście i zabawę przyciskami i zębatkami. Nie zostaną też uwięzione ani utknięte w środku!

Wiedza o tym, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w samochodzie, nie zawsze jest łatwa, ale przy odrobinie praktyki możesz zastosować te i inne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, aby zapewnić dziecku bezpieczną jazdę.

Ty dbasz o bezpieczeństwo swoich dzieci w samochodzie, my zadbamy o ich bezpieczeństwo na ekranie. Bezpieczny dla dzieci smartfon Troomi szturmem zdobywa rynek technologiczny! Dzięki zdalnej kontroli rodzicielskiej, fachowo sprawdzonym aplikacjom KidSmart® i elastyczności w dostosowywaniu się do potrzeb dziecka, Troomi rośnie wraz z dzieckiem – i wspiera zdrowe nawyki technologiczne po drodze. Kliknij tutaj uczyć się więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Napisane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  10 pomysłów na stworzenie luksusowego podwórka

  10 pomysłów na stworzenie luksusowego podwórka

  Jezdzic na nartach czy nie na nartach sporty zimowe dla

  Dzieci i 7 Sportów zimowych dla nich