w

5 ważnych cech siatki leśnej

dzikie zwierzeta za ogrodzeniem z siatki lesnej
5 ważnych cech siatki leśnej

5 ważnych cech siatki leśnej

Przyjmuje się, że standardowa wysokość ogrodzenia ma 1,5 metra. W większości wypadków jest to wysokość, która w zupełności wystarcza. Siatki leśne mają w tej okolicy dwie wysokości 1,5 i 1,6 metra. Powinniśmy zwrócić uwagę na wysokość 1,6 metra gdyż dla tej wysokości siatki leśne występują w kilku rodzajach i łatwiej będzie nam dobrać odpowiednią siatkę. Siatki leśne o wysokości 1,5 metra występują z reguły w jednym typie i nie są one zagęszczane.

Długość rolki

Siatki leśne są konfekcjonowane w dwóch wersjach. Pierwsza, zdecydowanie bardziej popularna i standardowa długość rolki to 50 metrów bieżących. Znakomita większość rolek siatki leśnej będzie mieć 50 metrów.

Pojawiły się też rolki krótsze, mające po 25 metrów bieżących, ale występują one rzadziej i nie są jeszcze standardem. Siatki leśne sprzedaje się na rolki, więc jest to pewne ograniczenie, ale z drugiej strony siatki leśne są stosunkowo tanie i zakup rolki nie jest kolosalnym wydatkiem.

Grubość drutu i zabezpieczenie antykorozyjne

Grubości drutu w siatkach leśnych podaje się w parach: na przykład 1.6/2.0 i 2.0/2.5. Co to oznacza? To grubości drutu podane w milimetrach. Mamy tutaj dwa przykładowe typy siatek: light i medium. W siatce light mamy druty skrajne grubości 2 mm i wypełnienie drutem 1,6 mm. W siatce medium to odpowiednio 2,5 i 2,0 mm.

Jeśli chcemy grodzić teren na stałe polecamy raczej siatki typu medium. Są grubsze, masywniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zabezpieczenie antykorozyjne jest zawsze takie samo, drut jest ocynkowany i dzięki temu odporny na działanie warunków atmosferycznych przez wiele lat.

Ilość drutów poziomych

W oznaczeniu siatki 160/23/15 ilość drutów poziomych to druga cyfra. Jeśli potrzebujemy gęstej u dołu siatki o wąskich, małych oczkach (wymiar 5X15 cm lub 5X30 cm) to powinniśmy wybrać siatkę o możliwie dużej drugiej liczbie. Dla wysokości 160 centymetrów największe zagęszczenie to właśnie 23 druty poziome.

Taka siatka leśna będzie zagęszczona do wysokości aż 80 centymetrów! Siatki rzadsze, na przykład 150/13/15 mają zdecydowanie większe oczka i często najmniejszym oczkiem w takiej siatce jest oczko 10X15 cm. Musimy zatem dobrać odpowiednią siatkę do naszych oczekiwań. Jeśli chcemy mieć siatkę na stałe to wybierzmy siatkę zagęszczoną u dołu.

Przeczytaj też: Poradnik jak zabezpieczać teren przy użyciu siatki leśnej

Zagęszczenie drutów pionowych

Siatki leśne mają dwie odległości między drutami pionowymi. 15 cm i 30 cm. Jest to ostatnia, trzecia liczba w oznaczeniu siatki. Czyli np. 160/23/15 ma druty pionowe co 15 centymetrów, a siatka 160/23/30 ma druty pionowe co 30 centymetrów.

Ta cecha ma duży wpływ na cenę siatki. Musimy na to zwrócić uwagę. Siatki te są podobne, ale jednak jedna jest zdecydowanie rzadsza. Znów, jeśli chcemy stawiać ogrodzenie stałe powinniśmy wybrać siatkę gęściejszą.

5 najistotniejszych cech siatek leśnych, które tu opisaliśmy powinno pomóc w doborze odpowiedniej dla nas siatki. Siatki leśne są atrakcyjne cenowo i odpowiedni typ dla naszych potrzeb będzie doskonale spełniał swoją rolę. Siatki leśne są trwałe i będą nam służyć przez wiele lat.

Sprawdź bogatą ofertę siatek ogrodzeniowych w sklepie internetowym Siatkowy.com

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Napisane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  sufyan u bcu4sproc unsplash

  Pergola na wymiar: przyścienna czy wolnostojąca? Na jaką się zdecydować?

  austin distel s7 kx8gel0 unsplash

  Przykłady pytań z testów rekrutacyjnych do pracy