w

Czy CRM sprawdzi się w Twojej branży?

13132b22ce845ada409e65a8a3f66ef6
Czy CRM jest odpowiedni dla Twojej branży?

Agencje Pracy: Czy CRM zrewolucjonizuje rekrutacje w Twojej branży?

Profesjonalna obsługa klientów i wzrost sprzedaży wymagają stosowania narzędzi usprawniających pracę. Podstawowym systemem informatycznym w niemal każdym dziale sprzedaży powinien być system CRM, czyli rozwiązanie usprawniające zarządzanie relacjami z klientami.

Jednak każda branża rządzi się swoimi prawami, co skutkuje koniecznością stosowania innych rozwiązań. Nie w każdej branży CRM przyniesie podobne efekty. W tym artykule zastanowimy się nad tym, jakie branże mogą najbardziej skorzystać na wdrożeniu systemu CRM w firmie.

Firmy sprzedające fotowoltaikę oraz pompy ciepła

Szeroko rozumiana branża OZE dla konsumentów przeżywa w Polsce w ostatnich latach prawdziwy rozkwit. Skutkuje to coraz silniejszą konkurencją, a to wymusza stosowanie nowych metod i rozwiązań. Obecnie trudno wyobrazić sobie poważną firmę w tej branży, która nie ma systemu CRM.

Pomimo rozbudowanych procesów, nie ma potrzeby kupowania drogiego systemu CRM. Korzyści pojawiają się przede wszystkim, dzięki uporządkowaniu bazy klientów, stosowaniu ułożonego procesu sprzedaży, a także zarządzaniu rozproszonym zespołem sprzedawców. Dlatego CRM dla fotowoltaiki może być prostym i przyjaznym narzędziem, które zwróci się bardzo szybko.

Agencje pracy oraz agencje opieki nad seniorami

Usytuowanie Polski oraz specyfika naszego rynku pracy, oraz rynków ościennych jak Niemcy i Ukraina, sprawiły, że w Polsce dynamicznie rozwija się rynek agencji pracy czy agencji rekrutacyjnychCRM dla agencji pracy powinien umożliwić przede wszystkim budowanie dwóch baz kluczowych dla tego rodzaju biznesu:

 • Baza klientów, czyli pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem nowych pracowników lub usługą pracy tymczasowej.
 • Baza kandydatów, która w tym biznesie jest kluczowym aktywem, ponieważ pozwala szybko prowadzić rekrutacje.

Odrębną kategorią są agencje opieki nad seniorami, które wysyłają opiekunki z Polski do Niemiec oraz innych bogatszych krajów Unii Europejskiej. CRM dla agencji opieki podobnie jak w przypadku innych agencji pracy pomaga przede wszystkim w budowaniu baz seniorów, czyli klientów oraz opiekunek. Jednak w tym przypadku dopasowanie pomiędzy tymi grupami jest jeszcze ważniejsze z powodu wielu aspektów związanych z wymaganiami czy chorobami seniora, a z drugiej strony doświadczeniem opiekunki.

Podsumowanie

To oczywiście nie są jedyne branże, które mogą skorzystać z systemów CRM i osiągnąć spektakularne efekty. Warto wspomnieć również o firmach szkoleniowych czy agentach ubezpieczeniowych, którzy pracują na danych i utrzymują długofalowe relacje z klientami.

Jeżeli szukasz systemu CRM dopasowanego do Twojej branży warto sprawdzić Inflow CRM, które w ofercie posiada wiele pakietów branżowych w bardzo atrakcyjnych cenach.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Napisane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Woda w sztuce lodowej

  Woda w sztuce lodowej: Od kropli do majestatycznych rzeźb

  screenshot 1028

  Brak seksu w związku – pomyśl jak to zmienić?