w

Jakie tarcze hamulcowe do samochodu wybrać?

tarcze hamulcowe jakie

Poprawne działanie układu hamulcowego jest kluczowe dla bezpieczeństwa jazdy samochodem. Tarcze i klocki hamulcowe to elementy eksploatacyjne, które zużywają się wraz z upływem czasu. Dlatego też należy je regularnie wymieniać. Jeśli jednak będziemy wybierać dobrej jakości tarczce i klocki hamulcowe, możemy liczyć na to, że posłużą nam dłużej. Jakiej firmy tarcze hamulcowe warto wybrać? Oto nasz mały ranking tarcz hamulcowych, który pomoże Ci podjąć decyzję.

Jakie tarcze hamulcowe wybierać? Oto marki, na które warto zwrócić uwagę

Spis Treści

Przy wyborze tarcz hamulcowych należy zwrócić uwagę na ich średnicę. Bardzo często producenci określają, przy jakim modelu sprawdzą się konkretne tarcze, jednak warto wiedzieć, dlaczego różnią się one od siebie wymiarami. Okazuje się bowiem, że im większe tarcze, tym wyższa skuteczność hamowania – ale też wyższa cena. Dlatego producenci bardzo często szukają kompromisów między tymi kwestiami – aby skuteczność hamowania była jak najwyższa, a jednocześnie cena produktu nie zwalała z nóg.

Nie bez znaczenia jest również marka tarcz hamulcowych. Doświadczone i renomowane firmy produkują tarcze hamulcowe, które częściej są godne zaufania niż produkty firm mniej znanych, które oszczędzają choćby na jakości materiałów. Wśród renomowanych producentów warto wymienić marki takie jak: TRW, Brembo, ATE, Delphi czy Bosch. Poniżej krótko wyjaśniamy, dlaczego są to firmy godne zaufania i dlaczego należy oczekiwać od nich dobrej jakości produktów.

 

tarcze hamulcowe

Ranking tarcz hamulcowych – na te marki zdecydowanie warto zwrócić uwagę

Oceniając producentów tarcz hamulcowych, warto wziąć pod uwagę ich doświadczenie na rynku, opinie użytkowników, jakość tarcz podczas użytkowania, a także fakt, czy tarcze nie sprawiają innego problemu niż zwykłe zużywanie się podczas eksploatacji, np. czy nadmiernie nie rdzewieją i nie wykrzywiają się. Mankamenty takie jak wykrzywienie mogą znacząco odbić się nie tylko na komforcie jazdy, ale również na bezpieczeństwie. Poniższe marki stają jednak na wysokości zadania i dostarczają swoim klientom produkty dobre i solidne.

Tarcze hamulcowe Brembo

Firma pochodząca z Włoch jest jedną z najbardziej znanych, jeśli chodzi o produkcję tarcz hamulcowych. Marka Brembo oferuje kilka linii produktowych. Możemy kupić tam tarcze gładkie, nawiercane, nacinane, sportowe. Co ciekawe, z produktów tej marki bardzo często korzystają sportowe załogi na wyścigach samochodowych. W dodatku Brembo to niewątpliwie jedna z najbardziej doświadczonych marek motoryzacyjnych. Kierowcom znana jest już od 1964 roku i od tamtego czasu tworzy produkty, które cieszą się uznaniem i służą swoją jakością.

Tarcze hamulcowe TRW

TRW to amerykański producent, który również jest bardzo dobrze znany na rynku części zamiennych. Tarcze TRW produkowane są z dobrej jakości materiałów, dlatego możemy oczekiwać, że będą służyły długo i skutecznie. Co ciekawe, często uważa się, że TRW to najlepszy wybór, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Marka jest autorem ciekawego rozwiązania o nazwie TRW High Carbon, czyli tarcz hamulcowych o większej zawartości węgla. Dzięki temu są one bardziej odporne na odkształcenia i pęknięcia.

Tarcze hamulcowe ATE

Firma ATE pochodzi z Niemiec, a swoje funkcjonowanie rozpoczęła już w dwudziestoleciu międzywojennym. Z produktów tej firmy korzysta wiele znanych marek motoryzacyjnych, głównie niemieckich, m.in. Volkswagen, Audi czy BMW. Produkty ATE możemy znaleźć w 75 krajach na całym świecie, a uznanie zdobyło kilka linii tarcz hamulcowych. Należą do nich ATE Original z wysokiej jakości żeliwa węglowego czy ATE Power Disc ze specjalnymi rowkami, dzięki którym są zbliżone do tarcz sportowych i świetnie sprawdzą się w trudnych warunkach.

Tarcze hamulcowe Bosch

Tej firmy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Działa już od 1886 roku, a obecnie jej hamulce na pierwszy montaż wybiera wiele kluczowych marek motoryzacyjnych. Co więcej, gama produktów jest tak duża, że bez problemu tarcze hamulcowe Bosch można dobrać do większości współczesnych samochodów.

Tarcze hamulcowe Delphi

Delphi to amerykańska firma, a znana jest przede wszystkim z wysokiej jakości obróbki materiałów, z których tworzone są potem tarcze hamulcowe. Wykorzystuje do tego najnowocześniejszą technologię. Ponadto skupia się na tarczach bimetalicznych, używanych m.in. przez BMW czy Land Rovera. To tarcze, które charakteryzują się trwalszą powłoką, zmniejszoną o 15% masą i pełną ochroną przed korozją. Wyróżniają je również wyjątkowe walory estetyczne.

 

Znajdź tarcze hamulcowe do swojego samochodu w sklepie motoryzacyjnym nocar.pl. Skorzystaj z ogromnej gamy produktów, które pochodzą od najbardziej uznanych marek.

Źródło zdjęć: shutterstock.com

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Napisane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  f1132bef313321dddd6f8a5f8a58dbf3 1

  Sprzedaż certyfikatów i weryfikacja tożsamości

  photomix image 2

  Cyfrowe zaproszenia – HIT 2024