w ,

Obozy młodzieżowe – pozytywny wpływ na przyszłość dzieci

adobestock 207533517

Czy Wasze dzieci nie dorosły już do takiego wieku, że warto byłoby je wysłać na jakieś kolonie albo obóz? Jeśli tak to być może ten artykuł jest specjalnie dla Was. Często bowiem rodzice mają dylemat czy warto puścić swoje dziecko na taki wyjazd.

Wakacje z rodzicami czy na kolonii?

Spis Treści

Chcemy czy nie chcemy nasze pociechy dorastają. Czasami dużo szybciej niż byśmy chcieli. Przychodzi też taki moment kiedy kręcą nosem na wspólny wyjazd nad morze albo do Zakopanego. Leżenie na plaży „jest nudne”. Z chodzeniem po górach jeszcze gorzej. Puścić nastolatków samych bez opieki nie warto, bo może się to źle skończyć. Dlatego obóz albo kolonie to jest to. Ciekawe zabawy, gry, rówieśnicy, trochę więcej swobody ale jednak też opieka wyszkolonego wychowawcy. Wasz syn lub córka mogą na takim wyjeździe sporo się nauczyć i przeżyć niezwykle przygody.

Czy warto wysłać nastolatka na obóz?

Kolonie letnie dla dzieci i obozy młodzieżowe dają szansę zdobywania wielu nowych umiejętności, a przede wszystkim samodzielności. Trzeba będzie zadbać o porządek w pokoju. W domu zwykle musi to robić mama, ale najwyższy czas, żeby coś się w tej sprawie zmieniło. Dziecko pozna nowych ludzi, niektóre przyjaźnie może będą trwać jeszcze długo po wakacjach. Pozna też nowe miejsca bo na wszystkich takich wyjazdach organizowane są przeróżne wycieczki krajoznawcze.

Kolonie i obozy tematyczne

Coraz bardziej popularne są wyjazdy, podczas których dzieci nie tylko się bawią pod okiem wychowawców, ale też mają okazję rozwijania swoich sprawności i zainteresowań. Warto na przykład posłać pociechę na obóz językowy, gdzie będą mogli syn lub córka rozmawiać po angielsku. Jeśli pasją są konie to niech jadą na obóz jeździecki, jeśli w ciągu roku chętnie chodzą na zajęcia samoobrony można wybrać obozy tematyczne uczące, techniki aikido, jujitsu i samoobrony.

Na stronie jednego z organizatorów obozów tematycznych (https://quatronum.pl.) znaleźliśmy też propozycje dla przyszłych łuczników, majsterkowiczów, pasjonatów robotyki. Do najbardziej niezwykłych należą obozy z poznawaniem ziołolecznictwa, albo sztuki negocjacji. Warto zwrócić uwagę na obozy oparte tematyką na znanych powieściach i filmach. Na przykład Wiedźmin, Gwiezdne Wojny, Władca Pierścieni albo Harry Potter. Uczestnicy wcielają się w role bohaterów przy okazji ucząc się różnych sprawności.

Co jeszcze warto wiedzieć o koloniach i obozach?

Kolonie letnie i obozy letnie organizowane są zawsze w bardzo atrakcyjnych miejscach. Niektóre nawet w prawdziwych zamkach i pałacach. W miejscowościach takich jak Rydzyna, Golub – Dobrzyń, Giżycko albo Wąsowo. Nierzadko nocują w najprawdziwszych komnatach, mają zabawy w salach balowych i jedzą posiłki w wykwintnych restauracjach (to może pomóc w nauce dobrego zachowania przy stole). Istnieją też obozy letnie w ośrodkach wypoczynkowych nad morzem, w górach albo na Pojezierzu Mazurskim. Mogą często korzystać z własnej prywatnej plaży albo basenu.

Pozwólcie Waszym pociechom przeżyć ciekawe przygody, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Na co zwrócić uwagę przed zapisem na obóz?

Aby jednak wyjazd był udany koniecznie trzeba sprawdzić organizatora. czy ma niezbędną dokumentację potwierdzającą prawo do urządzania takich wyjazdów. Dowiedzmy się czy możliwe są odwiedziny w czasie turnusu, co dziecko powinno ze sobą zabrać.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Jakub Pasturczak

  Napisane przez Jakub Pasturczak

  okna pvc f1

  Okna PVC: Nowoczesność i funkcjonalność

  Obozy letnie dla dzieci i mlodziezy 2024

  Obozy letnie dla dzieci i młodzieży 2024 – forma aktywnego wypoczynku