w

Woda w butelce PET czy w praktycznym bidonie? Czas zapakować wodę do picia!

woda w butelce pet czy w praktycznym bidonie

Niezależnie od tego, na jaką wycieczkę się wybieramy, w które regiony chcemy pojechać, zabieramy ze sobą wodę. Najczęściej jednak w plastikowej butelce. Niestety, nie jest to do końca dobre rozwiązanie, nie tylko ze względów ekologii czy zdrowia. Taka klasyczna plastikowa butelka nie jest ani wygodna, ani trwała, a jednak wiele z naszych wypraw wiąże się z ryzykiem uszkodzenia ekwipunku. W co zatem zabrać ze sobą wodę? Podpowiadamy kilka ciekawych produktów, nie tylko takich, w które można przelać wodę.

Bidon, który łatwo odnaleźć w ciemności

Spis Treści

Nie obejdziemy się bez zapasu wody podczas jakiejkolwiek wycieczki czy nawet zwykłego spaceru. Musimy mieć ten zapas szczególnie w najbardziej upalne dni, kiedy to łatwo o odwodnienie. Zamiast jednak plastikowej butelki, postawmy na praktyczny bidon, np. z oferty https://karaluch.com.pl/.

Na rynku znajdujemy bidony o różnych pojemnościach, w różnych wersjach kolorystycznych, z dodatkowymi uchwytami do zawieszenia, przede wszystkim zaś szczelne, higieniczne oraz odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Ciekawym pomysłem jest bidon, który staje się widoczny w ciemności.

Po co nam takie rozwiązanie? Wyobraźmy sobie wyprawę pod namioty, ciemną noc spędzaną w lesie bądź odległym od cywilizacji regionie. Wszyscy śpią, nam się zachciało pić i nie chcemy budzić towarzyszy podróży, szukając w bagażach wody. Bidon, który jest widoczny w ciemności, bardzo łatwo odnaleźć, poza tym nie szeleści on i nie wydaje uciążliwych dla uszu dźwięków podczas korzystania z niego.

Softflask – bidon, który zmieścisz w dowolnej kieszeni

Zamiast tradycyjnego bidonu, możemy wybrać bardzo praktyczny, a przede wszystkim niezwykle lekki softflask. Jest to miękki bidon, który kształtem dopasowuje się do dowolnej kieszeni plecaka, poza tym można go zakupić w różnych pojemnościach. Taka miękka butelka na wodę nadaje się do złożenia, gdy skończy się w niej woda, dzięki czemu pusty bidon zajmuje jeszcze mniej miejsca. Oczywiście softflask jest odporny na uszkodzenia, zapewnia szczelność i higieniczność, woda podczas jej picia nie rozlewa się, a korzystanie z takiego bidonu jest niezwykle wygodne.

Softflaski są pozbawione szkodliwych związków, które można znaleźć w tanich butelkach czy zwyczajnych bidonach plastikowych. Sprawdzą się zatem nie tylko podczas wycieczek i rozmaitych wypraw, ale i w trakcie innych aktywności fizycznych, kiedy to nie chcemy nadmiernie obciążać plecaka.

Specjalny filtr do wody

Jeśli jesteśmy miłośnikami survivalu, możemy postawić na specjalny filtr do wody, który ogranicza konieczność zabierania ze sobą kolejnych butelek z życiodajnym płynem. Filtr taki zajmuje niewiele miejsca, pozwala za to na picie wody nawet z nieznanych źródeł, tej zabrudzonej, ponieważ jego zadaniem jest oczyszczenie z chorobotwórczych drobnoustrojów.

W zależności od warunków pogodowych bez wody jesteśmy w stanie przeżyć zaledwie kilka dni, podczas gdy bez jedzenia nawet około trzy tygodnie. Woda pozwala przetrwać w najtrudniejszych warunkach i jest niezbędna podczas każdego rodzaju wypraw, a nawet zwykłego spaceru w ciepły dzień. Zadbajmy zatem o to, by ją właściwie „zapakować”, aby była łatwo dostępna i aby jej nie stracić bezpowrotnie przez niewłaściwe „opakowanie”.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Napisane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  06f97002c562f90da4a58b684f190292

  Jak działa tabletka dzień po: wyjaśniamy mechanizm działania pigułki antykoncepcyjnej

  img 0574

  Skutery śnieżne w Zakopanem – niezapomniana dawka emocji i przygody!