w

Radwańska nie ma złudzeń. Nadchodzi trudny czas dla Świątek

Radwańska nie ma złudzeń. Zbliża się trudny czas Świąt

Chociaż Agnieszka Radwańska na tenisową emeryturę przeszła w 2018 roku, to w ostatnim czasie nie mogła narzekać na brak sportowych aktywności. Najpierw, na przełomie grudnia i stycznia, zadebiutowała na największych kortach w nowej roli, bowiem w rozgrywkach United Cup pełniła rolę kapitanki reprezentacji Polski. Następnie została na Antypodach, by w parze z Jeleną Janković triumfować w turnieju gry podwójnej legend na Australian Open.
Jelena Jankovic and Agnieszka Radwanska unite at Wimbledon for the legends (understatement) competition.

Powrót do Melbourne po kilku latach był dla niej swego rodzaju szokiem.

– Kiedy przyleciałam do Melbourne, właściwie niczego nie poznałam. Szatni, korytarzy, transportu, garaży, bo zawsze na turniejach są przeróżne przejścia dla zawodników. Także restauracji, tarasów dla zawodników oraz miejsc do odpoczynku. Przez pierwszy dzień byłam w szoku i myślałam, że wylądowałam w zupełnie innym miejscu – opisywała na łamach „PS”.

Tegoroczne Australian Open przyniosło Polakom dużo radości za sprawą Magdy Linette, która nieoczekiwanie dotarła do półfinału. Małe rozczarowanie mogło towarzyszyć występowi Igi Świątek, bowiem jako faworytka do walki o najwyższe cele, australijską przygodę zakończyła na czwartej rundzie i porażce z Jeleną Rybakiną. Zdaniem Radwańskiej nie jest to powód do obaw, ale z drugiej strony raszynianka musi być gotowa na to, co ją czeka w dalszej części sezonu. – Potraktowałabym wszystko szerzej – raczej w kategorii początku walki z samym sobą w obronie punktów i tych wszystkich niezwykłych rekordów z poprzedniego sezonu. Chodzi o to, by o tym nie myśleć, by wychodzić na kort z takim nastawieniem jak poprzednio. Grać z jedynką przez tyle miesięcy to nieustanne ciśnienie. Każdy chce cię dopaść, każdy chce na ciebie wyjść jeszcze bardziej agresywnie. Przytłacza moim zdaniem cała świadomość tego wszystkiego. Jego ciężar i ogrom. Wejść na szczyt to jedno, ale zostać na nim, kiedy każdy próbuje cię z niego zrzucić, oznacza jeszcze większe wyzwanie. To zostanie z Igą do końca kariery, ale w najbliższych tygodniach i miesiącach ze względu na wyniki z 2022 roku będzie wyjątkowo trudne – oceniła tenisistka, która w trakcie zawodowej kariery wygrała 20 turniejów rangi WTA.

Po tym, jak w Australian Open błysnęła Linette, oczekuje się, że jej śladem pójdzie Hubert Hurkacz, który podobnie, jak ona, nie prezentuje pełni talentu w imprezach wielkoszlemowych. – Uważam, że Hubert posiada jeszcze spore rezerwy. W nim jest coś, co ewidentnie nie zostało jeszcze uwolnione. Jak odpali, jak przekroczy ten swój próg, będziemy go oglądać w końcówkach największych turniejów. Czekam, kiedy na korcie decyzyjność i wybory trochę wyjdą poza jego strefę komfortu – kontynuowała Radwańska.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja JawGoogle.pl

  Dodane przez Redakcja JawGoogle.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na JawGoogle.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Ja w Google to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  shutterstock 1257376951

  10 Najdroższych nieruchomości na świecie

  10 pomysłów na stworzenie luksusowego podwórka

  10 pomysłów na stworzenie luksusowego podwórka